You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Mrněte se na český trailer k filmu Steve Jobs. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Konečně: Steve Jobs s tváří famózního Michaela Fassbendera dorazil do českých kin!

A je to tady. Dlouho očekávaný biografický snímek Steve Jobs vstupuje do našich kin. Film, k němuž psal scénář Aaron Sorkin (54) a režíroval ho Danny Boyle (58), se nezaměřuje jen na Jobsovo působení u společnosti Apple, ale zabrousí i do soukromého života a vztahů mezi otcem a dcerou Lisou.

Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly.

Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffman, dokud nedosáhne svého.

S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.

„Doufám, že až diváci náš film uvidí, uvědomí si, jak moc se změnil svět díky neskutečnému nasazení, vášni a inteligenci jednoho člověka, a ocení, jakou osobní oběť musel přinést. Tenhle génius se lidskou bytostí stane vlastně až ve chvíli, kdy si sám uvědomí, že ani on rozhodně není dokonalý,“ říká režisér Danny Boyle.

Hlavní role se ujal irský herec původem z Německa Michael Fassbender (38), o němž se hovoří jako o jednom z favoritů na Oscara právě v souvislosti se ztvárněním Steva Jobse v tomto snímku. Steva Wozniaka, který s Jobsem založil v roce 1976 firmu Apple Computer, hraje kanadský stand-up komik Seth Rogen (33). Britská herečka Kate Winslet (39) pak ztvárnila Joannu Hoffman, šéfku marketingu Macintoshe.

Život charismatického Steva Jobse je zfilmován podle knižního bestselleru amerického novináře a spisovatele Waltera Isaacsona (63). Toho si Steve pro svůj životopis vybral poté, co mu byla v roce 2003 diagnosti­kována rakovina slinivky, na niž zemřel 5. října 2011 ve věku 56 let.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 11. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.