(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Korn upekl štrůdl a bábovku, Lounová obarvila vajíčka

Nejen prací živ je člověk, řekli si herci a zpěváci muzikálů Carmen a Mýdlový princ, samozřejmě se souhlasem generality divadel Broadway a Hudebního divadla, a sešli se na sportovněkulinářském odpoledni v průhonické crepérii U slepiček. A děly se věci.

Zatímco v minigolfovém turnaji zvítězil tým z Karlína, v soutěži vlastnoruční výroby (po)velikonočních pochoutek dominovali „broadwayiští“. Nerozhodný výsledek byl nejen spravedlivý, ale viditelně ho přivítaly i oba týmy.

Sportovní stránka odpoledne by zřejmě nenadchla minigolfové fajnšmekry, ovšem i ti nejkritičtější by alespoň ocenili nezměrnou snahu soutěžících. S elegancí sobě vlastní se s holí a míčkem představila Iva Jirešová, občas se trefil i Petr Kutheil, záludnosti tohoto sportu vyzkoušela Markéta Poulíčková a Vašek Noid Bárta, které povzbuzoval s pivkem v ruce Tomáš Trapl a zdálky Jaroslava Obermaierová s Hankou Křížkovou.

 Výrazně lepší výkony se ale zrodily u plotny. Většina herců a zpěváků přinesla do soutěže o nejchutnější velikonoční lahůdky svůj výtvor. „Řekl jsem si, že masitých pochutin tu bude dost, ale na sladkosti se zapomene. Proto mým příspěvkem na občerstvovací tabuli byl domácí štrůdl a bábovka. Obě laskominy jsem vytvořil sám a bez pomoci našeptávačů a podle originálních receptur, které každý zná,“ s úsměvem okomentoval své výtvory Jiří Korn.

Olga Lounová dodala plato obarvených vajec a sladké pečené srdce. „Vejce jsem barvila jen já, s dortovým srdcem pomohly kamarádky. Věřím, že oba příspěvky do žaludků poroty i hostů uspějí a zajistí nám vítězství,“ uvedla zpěvačka.

Neměla ovšem pravdu. Jak bylo řečeno, sportovněkulinářský souboj skončil nerozhodně. Odveta se prý bude konat za rok a oba týmy se nechaly slyšet, že do boje vyrazí s mnohem těžšími „kalibry“, než letos.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

9. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.