(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Kosmo maraton nebyl běh, ale parádně střelená jízda do vesmíru

Kino Dlabačov ve spolupráci s Českou televizí připravilo lahůdku pro všechny, kteří si rádi zopakují kosmický zážitek s komediální sérií KOSMO, nebo pro ty, kteří seriál doposud neviděli.

Diváci mohli zkouknout  všech 5 epizod seriálu najednou. Nechyběla vesmírná strava v podobě kvalitního prejtu a možnost vyfotografovat se se seriálovým ministrem školstvím (tedy s jeho „karťákem“).

Projekci navštívila i dvojice kosmonautů Jakub Žáček a Petr Vančura, dorazil i kravaťák Jiří Hána.

V dalších rolích se představili: Eva Josefíková, David Novotný, Jana Plodková, Václav Kopta, Pavel Nečas, Martin Myšička, Martin Dejdar a další

Pětidílná satirická minisérie KOSMO je nový projekt scénáristy Tomáše Baldýnského, dramaturga Zdeňka Duška a režiséra Jana Bártka, která na půdorysu fiktivního projektu českého letu do vesmíru s nesmiřitelnou ironií popisuje Českou republiku dneška a koneckonců i celý svět, v němž žijeme. Kosmo vypráví v nemilosrdné nadsázce příběh velkého projektu malého národa. Bez slitování se sice věnuje hlavně českým mindrákům, ale nezůstává uzavřeno v české kotlině, vtahuje do své ironické hry i Američany, Rusy, Poláky a Slováky. Začíná nenápadně, na louce pod Cukrákem, pak se však přes Čínu dostane - za pomoci digitálních triků - do vesmíru a v lodi s významuplným jménem ŘÍP 1 nakonec, možná, i na vytoužený Měsíc.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

16. 12. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.