Michal David dnes slaví půlkulaté narozeniny. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Král diskoték Michal David dnes slaví 55. narozeniny! Skončí mejdan k ránu?

Zpěvák, skladatel a producent Michal David si už nadělil ke svým půlkulatým 55. narozeninám, které slaví právě dnes, megakoncert Bláznivá noc.

Do pražské O2 arény pozval i krále taneční scény 90. let DJ Boba (47), jemuž věnoval samostatné vystoupení, oba hudebníci zazpívali na pódiu i společně. Přípravy na koncert sice trvaly několik měsíců, ale výsledek stál za to, zaslouženou odměnou Michalovi byla do posledního místa zaplněná sportovní hala.

Bez jeho hitů se neobejde téměř žádná česká diskotéka, jeho písničky poslouchá několik generací. Koncerty má vyprodané, píše songy i pro kolegy z branže, skládá muzikály. Na kontě má Michal David tituly jako Tři mušketýři, Kleopatra, Angelika, Kat Mydlář nebo Mata Hari.

Vladimír Štancl, jak zní jeho rodné jméno, se narodil v Praze v roce 1960 do cirkusové rodiny Kludských. Jeho cesta k prvním příčkám hitparád a miliónům prodaných nahrávek vedla přes jazz, když v roce 1976 založil jako student pražské konzervatoře jazzovou formaci Čtyři a získal ocenění Hudebník roku na Pražských jazzových dnech.

V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát ve skupině Kroky společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou. Kariéru Michala Davida odstartovalo v roce 1981 vítězství na hudebním festivalu Intertalent, který ovládl s písní Nenapovídej.

Michal David je ženatý s bývalou tenistkou Marcelou (54), rozenou Skuherskou. Má dvě děti, dceru Kláru (26) a nemanželského syna Petra (33). Mladší dcera Míša zemřela na leukémii. Dcera Klára žije v USA, kam odešla studovat, v Česku nechala svého syna Sebastiana (6), o kterého se stará zpěvák s manželkou.

Ve stejný den, 14. července, jako hitmaker Michal David se narodil také zpěvák Karel Gott, jemuž je dneska 76 let.

Oběma umělcům přejeme všechno nejlepší!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 7. 2015 19:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.