Jan Hrušínský si neodpustil políbit svoji filmovou dceru. (Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Král z Řachandy vášnivě líbal princeznu. To si Jan Hrušínský neodpustil!

Několikrát si zahrál prince, pak s přibývajícím věkem párkrát krále. Tedy žádné podhradí, ale vždy „něco lepšího“. Co, nebo jaká role čeká Jana Hrušínského dál, kam až postoupí v pomyslném žebříčku?

„Tak to opravdu nevím. Možná až se uvolní někdy místo na Hradě, tak tam půjdu. Už jsem kraloval v mnoha zemích, doma v Česku ještě ne. A byl bych určitě slušný král a lidumil,“ se smíchem odpověděl Hrušínský (60), kterého jsme zastihli na premiéře pohádky Řachanda, režisérky Marty Ferencové a scénáristy Daniela Miňovského v CineStar Anděl. A právě v tomhle filmu ztvárnil, jak jinak, pana krále, který má dost rozmazlenou dceru.

„Řeknu vám, mít takovouhle holku doma by byl děs. Mě by se ovšem nemohlo stát to, aby se chovala, tak, jak se chová ona princezna především v první části filmu. Takhle by se mi to určitě nevymklo z ruky, to bych jako táta nedopustil. Ale jinak, pohádka je to pěkná, velice rád vzpomínám na natáčení, protože se tam sešla výborná parta, takže spokojenost. Byl bych rád, aby se Řachanda stejně tak líbila i divákům,“ dodal Jan Hrušínský. Rozmazlenou princeznu si zahrála Denisa Pfauserová (27) a i ona, stejně jako Jan Hrušínský, k ní měla výhrady.

„Jako role bylo fajn si zkusit zahrát někoho jiného, než jsem ve skutečnosti. Musím přiznat, že kdybych já měla takovou dceru, jakou je princezna, kterou hraju, určitě by dostávala na zadek od rána do večera,“ kategoricky uvedla Denisa. Mnohem méně kritický byl vůči princezně Kuba, neboli Vladimír Polívka (26).

„Já bych nad ní nelámal hůl. Ta pohádka je vlastně o tom, že jak se chováme k ostatním, tak se oni pak chovají k nám, neboli, co dáváš, to se ti vrátí. A nikdy není pozdě se změnit. Takže i princezna k tomu dospěje. Já věřím, že je to film, který se bude dětem líbit, zaujme třeba i dospělé a něco jim přinese. Já osobně jsem si ho užil, docela se při něm vydováděl a bavil. Snad se to přenese i do hlediště,“ nechal se slyšet Vladimír Polívka. Kromě zmíněné trojice se v pohádce představí i Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Bolek Polívka, Petr Čtvrtníček a řada dalších.

25. 2. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.