Princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge se narodila 2. května 2015. (Zdroj: Twitter ) 3x FOTO

Královské křtiny: Princeznu Charlotte pokřtí 5. července

Kensingtonský palác oznámil termín křtu princezny Charlotte. Sladit ho musel s odjezdem královny Alžběty II. na dovolenou do Skotska, kam každoročně jezdí.

Soukromý obřad se uskuteční v kostele svaté Máří Magdaleny na královském pozemku Sandringham v Norfolku na východě Anglie. Ve stejném kostele byla pokřtěna v roce 1961 i Charlottina babička, zesnulá princezna Diana.

"Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že křest princezny Charlotte se bude konat v neděli 5. července. Princeznu Charlotte pokřtí arcibiskup z Canterbury Justin Welby," oznámil palác na Twitteru.

Princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge, druhé dítě prince Williama a jeho ženy Kate Middleton, přišla na svět v londýnské porodnici letos 2. května. Je čtvrtá v linii následnictví na britský trůn po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci Williamovi a svém o 21 měsíců starším bratrovi princi Georgeovi.

Holčička je coby potomek následníka trůnu první královskou princeznou narozenou v britské panovnické rodině po 65 letech.

Křtu se zúčastní královna Alžběta II., její manžel princ Philip, princ Charles s manželkou Camillou a rodiče Kate Carole a Michael Middletonovi.

Jména kmotrů malé princezničky zatím oznámena nebyla. Podle britských médií jsou horkými favoritkami Williamovy sestřenice, princezny Eugenie a Beatrice. Ve hře je jistě i Williamův bratr princ Harry a sestra Kate Pippa Middleton.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

8. 6. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.