(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Krasavec Ján Koleník opět okouzluje dámy v seriálu Prvni republika

Po třech letech je opět v plném proudu natáčení druhé řady dobového seriálu První republika, které pokračovalo ve výstavní vile v Sadské u Nymburka scénou v nočním podniku pro pány „Ladylike“. Režisér Biser Arichtev měl před kamerou kromě spousty komparzistů i herce Stanislava Majera, Jitku Schneiderovou, Roberta Urbana, Vandu Chaloupkovou a hlavní hrdiny, bratry Jaroslava a Vladimíra Valentovi, v podání Jiřího Vyorálka a slovenského herce Jána Koleníka.

„Během té tříleté přestávky jsem shodou okolností začal na Slovensku točit historický seriál s názvem 1890. A začal jsem to porovnávat. Ale Republika je pro mne srdcovka, protože ta byla první. A také jsem se hodně těšil na kolegy,“ zpovídal se Koleník, kterého není třeba v seriálu dabovat do češtiny.

„Je jasné, že za ty tři roky jsem češtině trochu odvykl. Ještě na tom nejsem s českým jazykem jako před třemi roky, ale hodně na tom pracuji a bude to dobré,“ řekl pohledný Ján Koleník, který si účinkováním v seriálu První republika získal v Čechách hodně věrných fanynek a stal se jejich idolem.

„Nemyslím, že jeden seriál mohl udělat v Čechách to, co jsem si vybudoval za sedm let na Slovensku,“ smál se nevěřícně herec a pokračoval, „jenom, když mi to někdo poví, mohu to považovat za nějaký signál. Já sám si tuto skutečnost ale neuvědomuji!“

V seriálu svoji významnou roli hrají i historická auta, která velice lákají herečku Vandu Chaloupkovu.

„Já jsem se do castingu přihlásila i kvůli těm nádherným automobilům - veteránům. Hodně mne lákalo se v nich projet. Roli s auty však dostala Anna Fialová. Ale vůbec nelituji. Hrát v První republice byl můj sen, který se mi splnil,“ pochvalovala si Vanda Chaloupková.

Producent seriálu Filip Bobiňski mimo jiné prozradil: „Druhá série má třináct dílů, nyní jsme s natáčením asi tak za třetinou. A zároveň už přemýšlíme nad třetím pokračováním, které bude také třináctidílné. Ale určitě s natáčením nebudeme čekat další tři roky, jako to bylo u předchozí série.“ 

Na televizní obrazovky se druhá série První republiky dostane na podzim.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 2. 2017 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.