Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová skončila v mezinárodním finále ve Vídni mezi nejlepší šestnáctkou. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Krásný úspěch! Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová skončila v top 16

Ačkoliv Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová (18) neskončila ve finále 15. ročníku soutěže Miss Earth 2015 ve Vídni první, neodjela s prázdnou. Porotu i diváky zaujala svým přirozeným vystupováním. Z osmdesáti šesti účastnic se Karolína umístila v top šestnácce a dostala se tím do semifinále soutěže. 

„Soutěž mi dala spoustu zážitků a energie, a to přesto, že byla poměrně náročná. Například úvodní choreografii jsme nacvičovaly několik dní, ale rozhodně stála za tu dřinu!“ vysvětluje Karolína. „Úžasné bylo, když jsme stavěly bio sněhuláka a účastnily se mnoha akcí za účelem popořit životní prostředí,“ popisuje. 

Celá soutěž Miss Earth se drží pěti základních hodnot: přehodnoť, omez, použij znovu, recykluj a respektuj. Tomu odpovídalo i zadání pro národní kostým, který byl částečně ušitý z recyklovaných materiálů. Čisté a jemné bílé se držela tvůrkyně národního kostýmu, Marie Stará. Šaty z průsvitné látky s mnoha okvětními lístky v odstínech růžové, modré a zelené představovaly Vesnu, slovanskou bohyni mládí, lásky a jara.

Šaty pro Karolínu připravily také renomované české návrhářky Jaroslava a Dominika Sedláčkovy. Například pro galavečer jí připravily sytě růžové šaty s bohatou sukní a rozsáhlou ručně vyráběnou květinovou aplikací z 50 metrů šifonu a tylu.

Ředitelka soutěže Česká Miss, Marcela Krplová, je s reprezentací na Miss Earth spokojená. „Karolína Českou republiku reprezentovala výborně a dostat se do top 16 je skvělý výsledek. Mezi dívkami se rozhodně neztratila, přestože konkurence byla velká. Po celou dobu jsem ji sledovala a chci jí za celý tým poděkovat a především pogratulovat.“ 

První českou dívkou s titulem Miss Earth byla Tereza Fajksová, která v soutěži zvítězila v roce 2012.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

8. 12. 2015 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.