Herec Martin Myšička je divákům znám ze seriálu Ulice či z Dejvického divadla. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Krutý tyran Eliáš z Ulice zkrotl: Nebudete věřit, koho teď musel poslouchat!

Po sedmileté pauze přichází režisér Petr Zelenka (48) s novým filmem Ztraceni v Mnichově, který natočil podle vlastního námětu a scénáře a jehož premiéra proběhne 22. října 2016.

Děj by se měl odehrávat v roce 2008 a točit se bude kolem starého papouška, jenž patřil francouzskému politikovi Édouardu Daladierovi a který opakuje některé věty z jednání o Mnichovské dohodě. Papouška pak za dramatických okolností unese český novinář Pavel a rozpoutá mezinárodní politický skandál.

„Je to drama, psychologický film, komedie? Asi od každého něco. Někdo se přijde jen pobavit, jiného třeba donutí k zamyšlení, a tak si to zřejmě Petr Zelenka i představoval. Já, když mi nabídl tu roli novináře, jsem hned kývl. Scénář se mi velice líbil. Jde o trošku netradiční film, a to bylo pro mě velice lákavé. Je to kombinace reality a fikce, někdy dohnaná až na samou hranici absurdity. Navíc diváka překvapí i to, že větší část snímku je jakýmsi filmem o filmu a zachycuje záběry z natáčení,“ vysvětlil Martin Myšička (45), s tím, že práce s papouškem nebyla vždy úplně snadná.

„Nebylo to občas jednoduché. Je to přeci jen zvíře, a to se musí respektovat. Občas jsem musel proto akceptovat jeho a ne on mě. Ale všechno se zvládlo a my a snad i papoušek jsme s dílem spokojeni,“ dodal Myšička, jehož si bude většina televizních diváků pamatovat jako agresivního Eliáše Neumanna ze seriálu Ulice.

Ve filmu dále hrají Marek Taclík, Jana Plodková, Jitka Schneiderová, Václav Kopta a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 10. 2015 18:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.