You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Natáčení filmu Krycí jméno Holec (Zdroj: Herminapress.cz ) 23x FOTO VIDEO

Kryštof Hádek a Ondřej Brzobohatý Gregor spolu ve filmu. Premiérově v kinech 22.září 2016

Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská spojka se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968. Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama, jehož hlavní hrdinové jsou ve vypjatých společenských okamžicích postaveni před zásadní volbu mezi kolaborací a sebedestruktivním hrdinstvím. V hlavních rolích – Kryštof Hádek, Vica Kerekes a Johannes Zeiler.

Fiktivní příběh se opírá o skutečné situace i reálné osoby. Jedním z hlavních hrdinů je rakouský novinář Helmut Zilk (později, ředitel rakouské televizní stanice a známý starosta Vídně), který počátkem roku 1968 začíná uskutečňovat do té doby nepředstavitelný projekt – živé vysílání rozhovorů z komunistického Československa pro rakouskou televizi. Hovory z Prahy přinášejí Zilkovi respekt, vzbuzují však také zájem československé Státní bezpečnosti, pro niž je Zilk díky své slabosti pro ženy a alkohol lákavým soustem. Při natáčení se Zilk seznámí s rebelujícím českým režisérem Janem Davidem a jeho krásnou přítelkyní, herečkou Evou. Mezi úspěšným novinářem a vzdorovitým umělcem se rozhoří vášnivý souboj o srdce Evy, které každý nabízí budoucnost po svém. Do milostného trojúhelníku zasáhne srpnová okupace Prahy.

Název filmu Krycí jméno Holec vychází ze skutečnosti – pod tímto jménem vedla StB složku Helmuta Zilka. Skutečný rozsah a forma Zilkovy spolupráce s tajnou policií nebyl nikdy spolehlivě objasněn a řada otázek zůstala nezodpovězena. Ve filmu se objeví řada osob inspirovaných skutečnými lidmi a samozřejmě také řada skutečných dobových situací.

Také postava Jana Davida je inspirována skutečným člověkem – režisérem Janem Němcem.

Režie filmu se ujal rakouský filmař, producent a režisér Franz Novotny. V hlavních rolích se kromě Kryštofa Hádka, Vicy Kerekes a Johannese Zeilera objeví za českou stranu také David Novotný, Jenovéfa Boková, Ondřej Brzobohatý, Vilma Cibulková, Jiří Vyorálek a další. 

Natáčení filmu probíhalo v Rakousku i České republice. Premiéra v české distribuci je stanovena na 22.září 2016, do kin uvede společnost Falcon, koproducentem filmu je Česká televize. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 8. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.