Modelka Veronika Procházková je patronkou nadace Život s demencí. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Kuchařová není jediná: I modelka Veronika Procházková pomáhá seniorům

Modelka Veronika Procházková (28), za svobodna Chmelířová, je patronkou Nadace Život s demencí a i její zásluhou proběhne 1. října v pražské Lucerně módní přehlídka na podporu pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Veronika chtěla, aby se modelky, které zároveň nafotily u této příležitosti kalendář, seznámily s prostředím, kde tito senioři žijí. Vzala je proto do domova seniorů v pražských Vysočanech.

„S nadací Život s demencí spolupracuji už rok, bude to náš druhý galavečer a také druhý kalendář. Chceme, aby se o nás vědělo a o tématu Alzheimerovy choroby se víc mluvilo,“ říká II. vicemiss Miss ČR 2007.

Missky si prošly celý dům a seznámily se s místními seniory. Zavzpomínaly také na své prarodiče. Monika Leová (24) má své prarodiče ve Vietnamu, kde panují úplně jiné zvyky.

„Tam nejsou tyto domovy. Rodina žije společně a děti se o rodiče starají do poslední chvíle. V jednom domě žijí celý život a všechno dělají společně,“ popisuje Monika. „Brácha mého dědy má 96 let, dlouhé vousy a vypadá jako z pohádky. Žijí skromně, spí na bambusu a chatrč mají z hlíny. Na záchod chodí do džungle,“ říká Leová.

To babička Karolíny Mališové (18) se zajímá o jídelníček své krásné vnučky a babička úřadující České Miss Nikol Švantnerové (22) si dokonce založila Facebook. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 9. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.