(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Kupte si dnes obraz Ivana Mládka. Za pár let vám vydělá majlant

Málokdo ví, že vysokoškolsky vzdělaný muzikant Ivan Mládek, píše nejen texty a knihy, ale čím dál víc se věnuje malování. A velmi úspěšně. Jeho obraz „Archa Noemova“  visí  až v San Franciscu ve foyeru Bank of  America.  Dokonce je zakladatelem důsledného antiperspektivismu!

„Tento styl jsem už ale asi před pěti lety opustil. Snažil jsem se namalovat pár obrazů pokud možno ve správné perspektivě, ale po úspěchu obrazu „Bača ide do hor“ jsem neodolal a přešaltoval na minimalizmus! Tomu mému říkám „akční“. Když už je toho na obraze málo, musí se na něm něco -  pokud možno legračního, dít!“ vysvětluje, tentokrát ve foyeru Divadla Bez Zábradlí, kde proběhla vernisáž jeho pozoruhodných děl.

A tak nejen Mládkova písňová tvorba s jeho po létech znovu objeveným hitem Jožin z bažin, ale také „mistrovo“malířské umění je, jak se zdá, vysoce finančně hodnoceno a je tudíž dobrou investicí do budoucna. O tom svědčí fakt, že jeden z jeho obrazů  „Hole in one“ byl  již dříve vydražen za 500.000 Kč. Peníze Mládek věnoval na charitativní akci Krtek, ve prospěch dětské onkologie.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

 

1. 3. 2017 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.