(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Lábus: Tlučhořovic rodinku točíme u mě v kuchyni!

Velká sláva proběhla v rámci dne otevřených dveří v jednom ze studií Českého rozhlasu Dvě. Za účasti množství zájemců tu oblíbená dvojice Jiří Lábus – Oldřich Kaiser natočila v pořadí již tisící díl nekonečného seriálu o Tlučhořovic rodince.

Vůbec první kousek oblíbené taškařice pro dva šoumeny byl odvysílán před čtyřiadvaceti lety, přesněji 1. října 1991, tehdy ještě na radiu Golem. První pětina seriálu se točila ve studiích, pak ale nastala „revoluční“ změna.

„To je fakt. Tehdy to způsobila voda. Studio bylo zatopené a nedalo se pracovat, takže slovo dalo slovo a přestěhovali jsme se se štábem a technikou ke mně do kuchyně. A od té doby, s výjimkou dnešního jubilejního dílu, se nic nezměnilo. Tlučhořovi stále vznikají u mě doma a je to paráda,“ uvedl Jiří Lábus.

Nebylo Oldřichu Kaiserovi trochu líto, že místem děje se stala kuchyň jeho kolegy a kamaráda a u něj se nic podobného nerealizovalo? „No, trošku možná jo, ale musím uznat, že to bylo nejlepší řešení. Jirka má v kuchyni výbornou akustiku, třeba okno do dvora, takže žádný extra hluk, který by vadil,“ vysvětlil Kaiser.

Ještě jedno specifikum ovšem Tlučhořovic mají. Nikdy se netočí podle pevného scénáře. „Scénář? A co to je? Sejdeme se chvilku před realizací pořadu, něco si řekneme a jde se na to. Žádný text nepotřebujeme a zvládáme to hravě bez něj,“ dodal Jiří Lábus.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

26. 5. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.