(Zdroj: Herminapress.cz ) 43x FOTO

Ladislav Mrkvička na Thálii: S herectvím končím, i když…

 Hodně mu to slušelo a viditelně si včerejší večer v Národním divadle, kde se předávaly Ceny Thálie, docela užíval. A jak by ne, i on si domů odnesl spolu s pugetem i jednu z nich. Ladislav Mrkvička ji získal za celoživotní mistrovství v oblasti činohry. A zcela po právu ho nabité hlediště ocenilo potleskem ve stoje.

„Je to krásný pocit a děkuji Herecké asociaci, že mi tohle ocenění udělila. Už nominace mě překvapila a naprosto jsem nečekal, že tady budu stát a dostanu Thálii. Beru jí i jako další dárek k mým letošním osmdesátinám. Víte, posledním mým hereckým vystoupením byla role v právě uváděném filmu Staříci, která byla pěkná, i když trošku víc náročná. A pravděpodobně, nebo skoro určitě s ní s herectvím končím. I když se někdy ne nadarmo říká, nikdy neříkej nikdy. No, uvidíme, já osobně tenhle nádherný večer v Národním divadle beru pro sebe jako bilanční,“ řekl Ladislav Mrkvička a zapózoval početnému davu fotografů.

Stejné ocenění za celoživotní mistrovství získala i jeho herecká kolegyně Helena Kružíková, operní pěvkyně Gabriela Beňačková, tanečnice Zdeňka Kratochvílová a muzikálová a operetní herečka Věra Vlková.

Dost překvapen z udělení Ceny České akademie divadelníků za mimořádný přínos českému divadelnímu umění byl i Zdeněk Svěrák. „Namouduši by mě nenapadlo, že bych Cenu Thálie získal. Beru to jako ocenění práce a humoru tvůrčí dvojice Smoljak – Svěrák. Napsali jsme spolu divadelní texty, které fungují, takže i když je Láďa už v nebi, patří to ocenění i jemu,“ nechal se slyšet Svěrák.

Kromě zmíněných „veteránů“ umění si klasické Ceny Thálie za období od prosince 2017 do května 2019 odnesli Vojtěch Dyk a Martina Šnytová v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry, Viktor Dvořák a Lucie Trmíková za činohru, Ondřej Koplík a Kateřina Kněžíková za operu, Dominik Vodička a Alina Nanu v kategorii tanec a pohybové divadlo a Milan Hajn za alternativní a loutkové divadlo.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

6. 10. 2019 13:30 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.