(Zdroj: Viola/ Anděl v modrém/ Viktor Kronbauer ) 2x FOTO

Langmajer a Dvořák poprvé spolu na jevišti! Premiérově 17. října ve Viole

Herec Jean Marais a básník, dramatik, režisér, výtvarník Jean Cocteau. Jednu z nejslavnějších dvojic francouzského umění 20. století na jeviště Divadla Viola přivádí Jiří Langmajer a Jiří Dvořák. Představení Anděl v modrém režiséra a scenáristy Tomáše Vondrovice má ve Viole premiéru 17. října.

Jeana Maraise a Jeana Cocteaua osudově spojovala osobní i umělecká pouta, což přesvědčivě dokládají jejich životopisy a korespondence, ale i Cocteauovy básně, dramata, scénáře a myšlenky. Také na jejich základě Tomáš Vondrovic vytvořil pozoruhodnou autorskou inscenaci Anděl v modrém. „Myslím, že setkání básníka a herce je víc než osobním setkáním dvou lidí v konkrétní situaci; je zrcadlením dvou Múz – Euterpé a Thaleie, lyrické duše a divadelní masky,“ podotkl Tomáš Vondrovic. 

Anděla v modrém Divadlo Viola uvádí ve vynikajícím hereckém obsazení s Jiřím Langmajerem a Jiřím Dvořákem a jak potvrzuje Jiří Dvořák, jde o jejich vůbec první setkání na divadelní scéně: „Jednou jsme tak seděli s Jirkou Langmajerem jednoho horkého letního dne na jednom mostě v Karlových Varech během filmového festivalu. Povídali jsme si a už nevím, kdo z nás se zeptal, proč jsme se spolu ještě nepotkali na jevišti? Ta otázka zaujala oba a já jsem si myslel, že tím to skončilo. Asi za půl roku mi Jirka přinesl text Anděl v modrém a zeptal se mě, jestli bychom do toho šli? Přečetl jsem si to... Nebylo co řešit...“

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

10. 10. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.