(Zdroj: Herminapress.cz ) 80x FOTO

Langmajer: Natáčení Všiváků byl pro mne pěknej mazec

PRAHA – Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena – tak se dá jednou větou charakterizovat nový film režiséra a scénáristy Romana Kašparovského Všiváci, který měl včera svou premiéru. A je třeba dodat velice úspěšnou., a to nejen díky netradičně pojatému dramatickému příběhu, ale i kvůli hvězdnému obsazení.

Jiří Langmajer hraje špičkového kardiochirurga, který má v soukromí více problémů se sebou samým, než v práci, Ondřej Vetchý ztvárňuje jeho horkokrevného bratra, který se vrátil z české mise v Afganistánu, vychovává dvě dcery a jeho návrat k normálnímu životu není příliš úspěšný.

„Tuhle roli jsem hrál v nelehké situaci. Natáčelo se přesně ve chvíli, kdy jsem já sám měl v životě problémy a byl na tom zle. Přiznávám, že zpočátku se mi do toho jít nechtělo, protože jsem se na to necítil, teď vím, že jsem udělal dobře. Kdybych odmítl, hořce bych litoval. Pro mne jsou Všiváci obrovským emocionálním zážitkem a situace na operačním sále, i když byly „jako“ jsem vnímal velice intenzivně,“ uvedl Jiří Langmajer.

Čtrnáct dnů se točilo přímo v Afganistánu na základně Shank, kde byl hlavní postavou filmový bratr Langmajera, Ondřej Vetchý. „Octnul jsem se v prostředí, kam se dostane jen málokdo. Člověk se tu neubrání tomu, aby si neuvědomil, jak skvěle se nám tady žije a jak jsou naše všední problémy směsné a často nepodstatné. A komu bych film doporučil? Všem dospívajícím a hlavně dospělým. Jsem přesvědčený o tom, že drtivá většina lidí se bude schopna s některou z postav nebo situací příběhu identifikovat,“ nechal se slyšet Vetchý. V příběhu, kromě zmíněné dvojice, hrají mj. Iva Janžurová, Andrea Kerestešová, Tereza Voříšková, dcera Ondřeje Vetchého Rebeka, Kryštof Hádek, Jiří Mádl, Ondřej Malý, Marek Taclík a další.

23. 6. 2014 02:41 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.