Po příchodu do výběhu Tom, kterého jen tak něco nevyvede z míry, nevěřícně koukal na novou hračku. (Zdroj: Zoo Praha/Václav Šilha ) 2x FOTO

Lední medvědi v Zoo Praha si na Velikonoce vykoledovali obří kraslici

Velikonoční nadílka u zvířat byla v pražské zoo zahájena už dnes. Jako první se radovala trojice ledních medvědů – Tom, Bora a Berta. Chovatelé jim připravili maketu obří kraslice – plastový sud vyzdobený kaší přilepenými kousky ovoce a zeleniny. Do výběhu jim také přidali krevety a malé čerstvé ryby.

Jako první přišel Tom a na novou hračku chvíli nevěřícně koukal, ovšem během krátké chvíle si jí zabavil pro sebe. Jeho radost byla veliká, chvíli „kraslici“ objímal a nosil si jí po výběhu, ale brzy se systematicky pustil do jejího obírání. Obě medvědice zatím ochutnávaly připravené ryby, ale čas od času se pokusily Tomovi netradiční sud sebrat. Jejich akční výpady vyvolávaly u přihlížejících návštěvníků salvy smíchu.

Po té, co Tom z „kraslice“ snědl všechnu výzdobu, přišla řada i na Boru s Bertou. Postupně si s maketou hrály obě - na suchu i ve vodě. Nová hračka přilákala do vody dokonce i Boru, která se koupe jenom výjimečně. Několikrát se ve vodě objevili všichni tři medvědi společně, což je také nezvyklé. Na maketě začala být postupně síla stisku medvědích čelistí znát, ale medvědi byli tak nadšení, že si s ní hráli ještě hodně dlouho.

První velikonoční nadílka tak udělala velikou radost medvědům i návštěvníkům. Další nadělování u zvířat bude pokračovat v neděli u pekari Wagnerových, krkavců a lemurů. V pondělí oslaví své první velikonoce s pomlázkou slůňata Max a Rudi a také sameček gorily Ajabu se svou rodinou. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 4. 2017 23:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.