You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Legendární šansonierka Hana Hegerová dostane k narozeninám výpravný 10CD-box

Zahraniční kritici ji nazývali „dámou šansonu“, „Piaf z Prahy“ nebo také „šansoniérkou se slovanskou duší“. Zaujala především schopností vybírat si do svého repertoáru kvalitní písně s obsahem, které dokázala jedinečně a neopakovatelně interpretovat.

Hana Hegerová 20. října 2016 oslaví pětaosmdesátiny.

Supraphon k této příležitosti vydává výpravný 10CD-box, jenž shrnuje na osmi CD její českou albovou tvorbu od roku 1966, doplněnou o dva premiérové disky, které obsahují německou koncertní nahrávku s verzemi písní dosud neslyšenými, a výběr singlů a EP desek z šedesátých let. Titul vydává Supraphon 7. října pod příznačným názvem Cesta a s upřesňujícím podtitulem Písně z let 1966 až 2016.

 

Hana Hegerová své pětaosmdesátiny oslaví 20. října a právě na tento den přichystala pražská Viola jedinečný večer, k němuž ředitel divadla Robert Tamchyna poznamenal: „Nový 10CD box Supraphonu bude vítaným doplněním již vyprodaného večera věnovaného naší nejvýznamnější šansoniérce. V rámci programu Večer pro Hanu Hegerovou povedou rozhovory její kolegové a přátelé: Jiřina Fikejzová, Pavlína Filipovská, Jaroslava Panýrková, Jiří Suchý, Václav Větvička, Fero Fenič, Václav Kopta a klavíristé Milan Dvořák a Petr Malásek. Program doplní i audiovizuální ukázky a telefonické gratulace s dalšími hosty a oslavenkyní.“ 

6. 10. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.