Karel Gott má zhoubný nádor. (Zdroj: Herminapress.cz )

Lékaři zjistili, že Karel Gott má nádorové onemocnění mízních uzlin, už zahájil léčbu

Lékaři diagnostikovali u Karla Gotta (76) zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Zpěvák zahájil léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, informovala v pondělí Gottova mluvčí Aneta Stolzová.

"Milí Karlovi příznivci, manžel si přeje, abyste věděli o jeho aktuálním zdravotním stavu. I přesto, že se mi to nepíše lehce, situace je bohužel taková, že Karlovi byl při operaci náhlé příhody břišní diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom. Bylo potřebné Karla převést z IKEM na specializované hematologické oddělení I. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Manžel je v těch nejlepších rukou a pod dohledem těch nejlepších specialistů v čele s prof. MUDr. Markem Trněným, CSc., a jeho týmem odborníků. Dnes byla zahájena onkologická léčba za použití nejmodernějších prostředků. Celá rodina věříme, že i díky vaší podpoře se bude mít Karel sílu uzdravit. Moc vás zdraví a statečně bojuje, protože vás nechce zklamat. Zvládly to jiné rodiny, zvládneme to společně také," napsala na Mistrových facebookových stránkách jeho manželka Ivana (39).

Gotta lékaři operovali kvůli břišním problémům v úterý 27. října. Do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny přijel už o dva dny dříve, protože mu bylo nevolno. Od neděle 1. listopadu se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici. Mluvčí Stolzová uvedla, že zatím není možné odhadnout, jak dlouho bude léčba trvat.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 11. 2015 08:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.