(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Lenka Filipová – zpěvačka, skladatelka a lékařka amatérka

Alkohol nemusí, ale rozhodně ho nezavrhuje. Semtam si dá ráda něco ostřejšího a s chutí vypije i sklenku vína. Kdy a co záleží na tom, s kým se setká, jakou má náladu, nebo co si dá k jídlu. Lenka Filipová ho prostě a jednoduše bere jako malý doplněk k příjemným chvílím

„Pozor, používám ho i jako lék. Ne samozřejmě tak jak by si mohl kdekdo myslet, že se napájím sklenicemi svařeného vína nebo grogem, ale naopak používám ho jako zábal. Naleju na nějakou čistou tkaninu trochu teplého špiritusu, například slivovice, položím na prsa, přikryju třeba polštářem, nechám ho hřát a působit. A pomáhá to,“ vysvětlila Lenka, která je, jak vidno, nejen zpěvačkou, kytaristkou a skladatelkou, ale i lékařkou.

„Ale kdepak lékařkou. Spíše léčitelkou amatérkou. Tohle je vcelku známý recept, který mám lety už na sobě odzkoušený, a funguje. Především je skvělý na průdušky,“ doplnila Lenka Filipová, která byla jednou z kvarteta kmotrů nového alba kolegy zpěváka Petera Nagye s názvem ROCKmi overené.

„S Petrem jsme se setkávali dost často na koncertech a známe se tedy řadu let. Když mě pozval, coby kmotru ráda jsem přijala. I když každý z nás preferuje jiný hudební žánr, dobrá muzika je jen jedna. A ta Petrova dobrá je,“ dodala Lenka Filipová, chopila se lahve s padesátiprocentní meruňkovicí a místo ochutnávky nebo zábalu s ní pro tentokrát polila fungl nové album.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

6. 5. 2015 13:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.