(Zdroj: Herminapress.cz ) 60x FOTO

Lenka Vácvalová: Nadávky na její hlavu jen pršely. Schytala to od Bráňo Poláka

Finálový večer soutěže Miss&Mister Deaf World 2014, tedy světové soutěže krásy pro neslyšící, málem skončil dříve, než vůbec začal. Moderátoři celé akce Lenka Vácvalová a Braňo Polák, si co by partneři na jevišti při zkouškách vůbec nesedli a Braňo v jednu chvíli s Lenkou odmítl celou akci moderovat.

„Hrozně dlouho mi nadával, moderovat se mnou nechtěl a chvíli to vypadalo, že tohle je moment, kdy se naše úžasná dvojka rozpadne. Ale nakonec jsme to celé ustáli a podle reakce publika a profíků v porotě jsme to zvládli bez ztráty květinky,“ komentovala svůj a Braňův moderátorský výkon Lenka. Další, pro diváka spíše neviditelný problém, byly těžké sametové šaty od Beáty Rajské, které měla Lenka při finálovém večeru na sobě. Venkovní teplota vzduchu se pohybovala nad pětatřicet stupňů celsia, přičemž v sále to bylo ještě o kousek víc a díky všem těmto souběhům skutečností to chvílemi vypadalo, že sebou půvabná moderátorka nepůvabně sekne. Nakonec se tak nestalo a celá soutěž, konaná v Congress Hall Top Hotelu Praha skončila úspěšným vyhlášením vítězů.

V porotě zasedlo několik známých osobností a modelka Jitka Válková k tomu navíc soutěžícím zazpívala. Nedoučila se ale znakový jazyk a její píseň tak toho hluchoněmým hostům moc neřekla. „Zpívalo se mi skvěle, jen mě mrzí, že to nemohli slyšet,“ smutnila Jitka, kterou přišel podpořit i její přítel. „Když jsem byla malá, jezdila jsem k sestřenici, jejíž kamarádka byla hluchoněmá. Ta nás tehdy znakovou řeč naučila, ale dneska už si nic nepamatuju. Favoritky jsem volila podle volných disciplín. Navíc mě zajímal jejich projev a to, jak se usmívají. Myslím, že úsměv je hodně důležitý,“ dodala zpívající modelka.

Podobně soutěžící hodnotila i Jana Doležalová. „Vybírala jsem podle toho, jakou vyzařovali energii. U mužů jsem měla jiný tip, ale u žen jsem si vybrala správně,“ říká lékárnice, která v porotě seděla už minulý rok. „Tato soutěž má podobné atributy jako klasická Miss, ale musí být mnohem těžší ji zvládnout po té organizační stránce,“ říká obdivně Doležalová.

Mezi porotci se objevil i fotograf Jakub Ludvík. Vítěze a vítězku hned zítra nafotí. „Favoritky jsem vybíral hlavně podle výrazu. Zaměřil jsem se na oči. Volná disciplína je jedna věc, další věc je postava, ale snažil jsem se hlavně koukat na to, že ty holky vůbec seberou odvahu a jdou do toho.“ Nakonec hlasoval pro finalistku z Kypru a chlapce z Mexika. „Ten Mexičan mě zaujal hodně. Krásnej chlap a krásné oči, navíc je hrozně milej,“ dodal známý fotograf.

20. 7. 2014 06:57 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.