(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Leona Machálková o Jaroslav Svěceném: Je to koketa a to se mi líbí. Hned jsme si padli do oka

V koncertním klubu Violono, jediném v hlavním městě, kde lze slyšet vážnou i trošku méně vážnou muziku, proběhl křest videoklipu Libertango houslisty Jaroslava Svěceného a akodreonisty Ladislava Horáka. A bylo se skutečně nač dívat a co poslouchat.

„Při téhle skladbě autora Astora Piazzolly se nemusí tančit tango, jak by z názvu nebo klipu, mohlo být patrné, ale poslouchá se jako umělecké dílo. Pro mě je to skladba nabitá emocemi a úžasnou melodikou a bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co Piazzolla napsal. I proto jsem rád, že Libertango dostalo vizuální podobu a že jsme to mohli natočit,“ nechal se slyšet Svěcený.

Na křest mu přišla řada přátel mj. Dalibor Janda s dcerou Jiřinou, Heidi Janků a manželem Ivem nebo Jitka Zelenková. Role kmotry se zhostila dlouholetá kamarádka Jaroslava Svěceného, zpěvačka Leona Machálková.

„Musím přiznat, že s Jarouškem jsme si padli do oka hned při našem prvním setkání. On mě poznal před řadou let jako zpívající studentku a od té doby jsme spolu i docela dost často vystupovali. On je koncertní virtuóz, ale…Ale líbí se mi na něm, že občas zakoketuje i s jinými žánry, třeba lidovými písněmi nebo folkem či jazzem. Koneckonců se sejdeme při práci na mé nové desce, kdy spolu budeme nahrávat nádhernou píseň Oblivion od Piazzolly, na což se moc těším,“ uvedla kmotra Leona Machálková. 

„Je to pravda, známe se dlouho a doufám, že nám to vydrží ještě řadu let. Kdysi jsme si z legrace zkusili i to, že Leona se ujala houslí a já zpíval, ale nedopadlo to nejlépe a tak jsme se dohodli, že přeci jenom každý zůstaneme u toho, co nám je bližší. Takže si nelezeme do zelí, jsme oba spokojeni a doufám, že je to na naší práci  vidět a slyšet,“ uvedl Jaroslav Svěcený a přiťukl si na úspěch videoklipu se svými hosty a kamarády.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 5. 2017 14:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.