Jan Tuna, Eva Čerešňáková, Leoš Mareš (Zdroj: RunCzech ) 4x FOTO

Leoš Mareš si střihl půlmaraton v Olomouci. Na záda mu funěl Jan Tuna a misska Čerešňáková

Oblíbený český moderátor Leoš Mareš neustále překvapuje. Po bravurních tanečních výkonech v televizním pořadu se dal na běhání a doběhl do cíle již třetího závodu. Tentokrát byl součástí půlmaratonu v Olomouci.

Bez tréninku si však na celou trasu závodu v délce dvaceti jedna kilometrů netroufl, a tak běžel v týmu s vicemiss Evou Čerešňákovou. V Olomouci běžela Eva prvních deset kilometrů, Leoš si zaběhl druhou půlku trati a dobíhal tak štafetový běh do cíle. Tropické víkendové teploty běžcům energie nepřidaly, ale i tak doběhl tým známých tváří do cíle v čase 2 hodiny a 15 minut.

Leoše podporovali nejen přihlížející, ale samotní běžci na trati, se kterými zvládal průběžně vtipkovat. V cíli na něj čekali jeho nejbližší.

„V Olomouci jsem nebyl sám. Přijel mi fandit můj syn Kuba a nenechala si to ujít ani moje maminka, přijela kvůli tomu až z Berouna,“ prozradil Mareš, který běžel v barvách charitativní akce Dejme dětem šanci a netajil se tím, že nijak netrénoval.

„Naposledy jsem běžel závěrečný úsek štafety na pražském maratonu, od té doby jsem neběžel. Zastávám teorii, že trénink vyčerpává, a tak jsem raději šetřil síly na samotný běh v Olomouci,“ vtipkoval ještě před závodem moderátor. 

Do běhu dal tým maximum a i přes horko a vyčerpání se v závěru těšil z výsledku. Předtím, krátce po doběhu do cíle, ještě Leoš vysílením prohlásil konec své běžecké kariéry, což určitě nemyslel zcela vážně. Eva Čerešňáková, která kromě týmového běhu působila na sportovní události i jako reportérka živého vysílání, zprostředkovávala divákům první minuty po doběhu Mareše do cíle. Tomu se po tom, co opět popadl dech, vrátil úsměv na tvář i smysl pro humor.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

29. 6. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.