(Zdroj: Herminapress.cz ) 26x FOTO

Leová, Ruml, Foret, Vágner a spol. se mazlili s krokodýlky. Na obří kousky si opravdu netroufli

Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí Zoo Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména. Prima ZOOM je mediálním partnerem protivínské zoologické zahrady. Moderátorky Odpoledních zpráv Monika Leová, Lenka Špillarová a Eliška Čeřovská vybraly jména Leo, Michael (Míša) a Arie, kolegové Petr Vágner a Adéla Cinklová dali jména Marylin a Kainar a zpěváci Michael Foret a Ondřej Ruml se rozhodli pro Vendelína a Elu.

Každý z kmotrů vybral po pečlivém zvážení originální jméno, většina podle nějaké známé kulturní osobnosti, např. Eliška Čeřovská podle jihoafrického zachránce zvířat Arie van Deventera a Lenka Špillarová nejaktuálněji, protože ten den měl narozeniny Michael Foret. Kmotři také rozdali dárky (časopis Primáček a pexesa Prima ZOOM) a spoustu autogramů dětem ze ZŠ Písek.

A jak dopadlo krmení velkých krokodýlů?

Další zajímavosti ze křtu a Zoo Protivín se dozvíte v pořadech TV Prima. Reportáž ze křtu můžete vidět v dnešních Odpoledních zprávách v 16.35 a TOP STARu v 19.55 na Primě. Krokodýlí Zoo Protivín vznikla ze soukromého chovu provozovatele této zoologické zahrady, Miroslava Procházky. Její raritou je, že vystavuje drtivou většinu z 23 druhů krokodýlů. Její součástí je i zoologické muzeum. Samotná expoziční část zoologické zahrady se nachází v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století.

Protivínská ZOO se snaží rozmnožovat ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jejím smyslem není krokodýly jen chovat, rozmnožovat a vystavovat, ale zároveň využívat, a tím propagovat ekologické technologie a přispívat k ochraně přírody ve světě i doma. Zoo byla vybudována v přísně ekologickém a energeticky úsporném stylu. Je teplotně soběstačná díky tepelným čerpadlům, která odebírají teplo z 8 vrtů hlubokých 120 m, které byly vyvrtány na jejím pozemku.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

 

22. 9. 2017 07:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.