Libuše Švormová (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Libuše Švormová: Sice hraji v seriálu o vaření, ale u plotny jsem ztracená

Je jí jedenaosmdesát, ale svou vitalitou by hravě strčila do kapsy mnohem mladší jedince. Nevyhýbá se společenským událostem a stále je aktivní i ve své profesi. Prostě – Libuše Švormová žije stále na plné obrátky. Zastihli jsme si v restauraci U mrtvýho ptáka, kam dorazila na setkání s kolegy a na křest dalšího, v pořadí devátého, Cibulkova kalendáře pro pamětníky.

„Přišla jsem jen chvíli, musím brzy vypadnout, protože hraju večer ve Vinohradském divadle ve své oblíbené komedii Bytná na zabití, což jsem já, a tu roli si opravdu užívám. Takže se tu naladím a hajdy na scénu,“ uvedla Libuše. Nejen divadlem je ovšem herečka „živa“. V současné době je jí možné vidět i na televizních obrazovkách.

„No, je to taková menší role v seriálu Ohnivé kuře, kde představuji docela solidní semetriku. Ovšem pozor, je to pořad sice o vaření, ale já jsem s touhle činností na štíru. U nás doma vaří manžel, a musím dodat, že velice chutně, tak proč bych se pouštěla do něčeho, co příliš nezvládám. Moc se mi líbí, když si sednu a nechám se překvapovat, čím mě můj choť nasytí. Já rozhodně nic gastronomického nevymýšlím a slibuji, že ani do budoucna nic vymýšlet nehodlám,“ s úsměvem vysvětlila Švormová.

Od čmuchtění opět na jeviště. Co chystá herečka v nejbližší době?

„Mám krátce po premiéře komedie G. B. Shawa Pygmalion, není to muzikál, ale normální činohru a jsem ráda, že si tahle inscenace našla už řadu příznivců, Je to skvělá hra a i tu mám ráda,“ dodala Libuše Švormová a šla si ještě na chvilku poklevetit s kolegyněmi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 10. 2016 14:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.