(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Liška stažená z kůže hvězdou módní přehlídky! Modelka s ní pózovala v náručí.

Červený koberec natažený na Staroměstském náměstí zval na módní přehlídku. Modelky měly vynést pravé kožichy. Několik dam, mířících z luxusních butiků v Pařížské, se u akce zvědavě zastavilo. Po chvíli se začali srocovat také turisté a děti na školním výletě. Jediné, co budilo pozornost, byla bílá přepravní krabice a organizátorky, které si začaly natahovat gumové rukavice.

Když se z reproduktorů místo hudby do kroku začalo ozývat zvířecí žalostné vytí a skučení, přihlížejícím začalo docházet, že se nepřišli podívat na obyčejnou módní přehlídku. V tu chvíli organizátorky otevřely bílou přepravku a ke zděšení všech kolemjdoucích z ní uprostřed Staroměstského náměstí vytáhly zmraženou lišku stáhnutou z kůže. Tu si vzala do náruče modelka se smutečním závojem přes obličej, oděná celá v černém. Stoupla si doprostřed červeného koberce a přehlídka kožichů mohla začít

. „Jen v České republice je jedenáct farm na kožešinová zvířata, kde je usmrceno ročně na deset tisíc zvířat,“ říká jedna z aktivistek ze spolku obránců zvířat, OBRAZ. Některé z nich pravé kožichy kvůli akci oblékly, jiné nesnesly ani pohled na ně. Žalostné skučení z reproduktorů bylo děsivé. „Poslouchala jsem to celou noc, když jsem vybírala mezi nahrávkami,“ svěřila se jedna organizátorka.

„Tu lišku jsme samozřejmě neusmrtili my kvůli téhle akci. Máme ji od jednoho dodavatele, jméno bohužel nesmíme prozradit. Ale není těžké něco takového sehnat. V kafilérce, na jatkách, u myslivců nebo normálně u silnice,“ vypráví mladí lidé.

Protože bylo pár hodin po poledni, slunce mělo největší intenzitu. Zamražená liška v náruči modelky proto začala velmi brzy tát a fotografové brzy upozorňovali na nechutný zápach zkaženého masa. Modelka proto ještě chvíli pózovala a po chvíli si lišku nechala kolegyní s rukavicemi z náruče odebrat. „V jednu chvíli jsem myslela, že se normálně pozvracím, strašně to smrdí,“ nechala se modelka slyšet. Kolegové jí opatrně sundali také potřísněný závoj, rukavice a svetřík. Liška putovala zpátky do pytle a do bílé přepravky. „Teď ji nebudeme nikde sami pohřbívat. A nebude se ani konzumovat. Nic takového. Vrátí se k tomu dodavateli a dál bude sloužit k podobným účelům,“ uvedly situaci na pravou míru aktivistky z OBRAZu.

Akce skončila a přihlížející lidé se začali pomalu opět rozcházet směrem k Orloji nebo k Pařížské ulici.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

20. 5. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.