Herečka Luba Skořepová vydala knihu receptů, které podědila po mamince. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Luba Skořepová vydala kuchařku: I vy si teď můžete uvařit podle receptů její maminky

Elegantní, i když trochu pohublá, dorazila dlouholetá členka činohry Národního divadla, herečka a také spisovatelka Luba Skořepová (92), na křest své nové knihy Maminčina kuchařka do divadelní kavárny. Jako vždy jí nechyběl na tváři ani úsměv a chuť si povídat.

„Víte, přiznám se, že já mám raději něco pěkného na sobě než v žaludku. Nejsem žádná dietářka, ale jím skromně a na sladkosti mě neužije. Ty by ani nemusely existovat, i když výjimečně také trošku s nimi zhřeším. Takže s váhou nemám problémy, nikdy jsem nebyla cvalík a už určitě ani nebudu,“ nechala se slyšet Luba.

Její knížka není klasickou sbírkou známých, méně známých nebo úplně nových receptů. Prolínají se v ní její úvahy a vzpomínky na dětství, které strávila u babičky v Podkrkonoší, na rodný kraj, na pocity bezpečí u maminky a nechybějí ani dobové fotografie z rodinného alba.

„V téhle knížce jsou recepty mojí maminky, které si zapisovala, když chodila na hospodářskou školu. Zaznamenávala si je do takového kuchařského památníčku, vlastně sešitku, kterému je už sto let. Kdysi jsem jí slíbila, že jednou vyjdou jako knížka. A teď se to povedlo a jsou tady,“ vysvětlila Luba Skořepová.

Kmotry kuchařky byli herečtí kolegové autorky David Prachař (56) a Sabina Laurinová (43). 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2015 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.