Lubomír Brabec (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Lubomír Brabec si s malováním netyká, ale nemá rád patlaly

Nemá prý rád patlaly, nelíbí se mu, když někdo nakydá barvu na plátno, hází ji třeba zdálky rukou a chlubí se, co vytvořil. Tvrdí, že umění, je od slova umět. Houslový virtuóz Lubomír Brabec sice říká, že není vyloženým expertem přes výtvarné umění, ale citem pozná, co je dobré a co paskvil. A právě kvůli tomu dobrému dorazil do pražského Mánesu na vernisáž výstavy úspěšné malířky Michaely Žemličkové, která jako jedna z mála v Evropě tvoří černobílé obrazy. Se zájmem si prohlédl vystavená díla a se zalíbením se pokochal akty.

„Samozřejmě, jako každému chlapovi se mi akty líbí, protože ženské tělo samo o sobě je uměním. Já, ale bohužel, si s malováním moc netykám. Vlastně nenamaluju vůbec nic. Jediné, co jsem se naučil je hezky psát. Skvěle to uměl můj dědeček, který měl kdysi ve škole krasopis a já si na stará kolena koupil knížku Krásné písmo, nastudoval jí a teď, když třeba nadepisuji obálku, tak si jí vlastně namaluji,“ dodal Lubomír Brabec a autorce obrazů i hostům zahrál něco ze svého repertoáru. Na vernisáži nechyběla ani zpěvačka Petra Hapková s manželem.

„Přišli jsme moc rádi. Michaela je naše kamarádka a navíc, je autorkou obalu na mé debutové album Život na baru. To by mělo vyjít ještě v letošním roce, takže věřím, že bude nejen pro potěchu očí, ale i sluchu a duše,“ uvedla Hapková. Kromě ní a jejího partnera si výstavu nenechala ujít ani sopranistka Pavlína Senić, která dorazila s dcerou nebo herečky Regina Řandová či Hana Čížková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 5. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.