(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Lucie Bílá – Kvůli alergii málem nedozpívala koncert.

Neopatrnost mohla způsobit tragédii: Květiny spustily Lucii Bílé alergickou reakci přímo v průběhu koncertu! Poklidný benefiční koncert Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska se mohl změnit v tragédii. Zlaté Slavici se spustila alergická reakce přímo v průběhu písně a Bílá koncert dokonce musela na chvíli přerušit.

Za všechno mohly lilie, aranžované po celé délce pódia. Organizátorky lamentovaly, že něco takového nemohly předpovídat. A překvapená vypadala i samotná Lucie. „Prosím tě, můžeš to dohrát, já už to dál nedám,“ požádala Bílá během jedné své písně Petra Maláska, poté co se předtím několikrát mocně napila vody z připravené sklenice. Ovlažení ale nezabíralo. „Lucka měla kvůli těm liliím vyschlo v krku, dráždilo ji to a nemohla proto píseň dokončit,“ vysvětlil po koncertu Luciin manager.

Přerušení naštěstí trvalo jen chvíli. Lilie Lucku dohnaly až v samotném závěru koncertu a Bílá ještě statečně z plných plic zvládla několik závěrečných písní. To už  stála od květin dál a bylo vidět, že je nesvá. Koncert ale splnil – i přes dramatickou událost – svůj účel. Ve prospěch centra Acorus, které již 17 let pomáhá obětem domácího násilí, se v Kostele sv. Anny předal šek v hodnotě 400 000 korun.

„Vůbec si nedokážu něco takového, jako je domácí násilí představit. Proti tomu jsou obyčejné denní problémy, které řeší každý z nás, malicherné,“ míní Bílá. „Jsem ráda, že můžu svým zpěvem pomoci a podpořit dobrou věc. A i když to teď vypadá, že jsem pěkná depkařka, protože písničky byly smutné, vůbec to tak není. Umím se taky smát,“ culila se na návštěvníky koncertu nakonec Bílá a když na konci přijímala květiny, raději si je držela více od těla.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

23. 4. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.