S kočárkem Prahou 2016 (Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Lucie Křížková ještě vloni jezdila S kočárkem Prahou jen se synem. Letos dorazí do Žlutých lázních už i s dcerkou

Už tuto středu 24. května se koná největší setkání českých maminek, rodičů a dětí „S kočárkem Prahou“, které má mimo jiné upozornit na problémy, jenž trápí rodiče malých dětí ale i nastávající maminky v pražské dopravě. Letos chtějí pořadatelé iniciovat zavedení vyhrazených sedadel pro těhotné a maminky v pražské MHD.

Od 10 do 18 hodin proběhne v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí zábavný happening, který vyvrcholí pokusem o pokoření českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě.

„Tímto rekordem chceme opět vyslat určitý signál jak Pražanům, aby se chovali ohleduplně, tak majitelům nákupních center a parkovišť, aby zřizovali další „kočárková“ vyhrazená stání, ale i vedení hlavního města, aby pokračovalo v budování bezbariérové Prahy výstavbou dalších výtahů ve stanicích metra nebo nákupem dalších nízkopodlažních autobusů a tramvají“, říká spoluorganizátorka akce Olga Kunešová z agentury BIG FISH & CO.

Oblíbená moderátorská dvojice z Hitrádia City Iva Lecká a Vojta Efler na pódiu představí jedno atraktivní vystoupení za druhým. Budou zde tancovat maminky s kočárky, tatínci s miminky, diváci uvidí ukázky z dětských muzikálů a netradiční módní přehlídku s dětskými modely. Novinkou bude kočárková rallye nebo štafetový běh s kočárky. Pro nejmenší děti jsou připraveni klauni, animátoři i kouzelník Pavel Kožíšek, stejně jako divadelní představení pohádek.

V průběhu odpoledne chtějí pořadatelé předat pražským politikům žádost o zřízení vyhrazených sedadel pro maminky v pražské MHD. „Chceme, aby se Praha zařadila mezi světová velkoměsta, kde jsou ve vozech městské dopravy umístěna vyhrazená sedadla pro těhotné ženy a rodiče s malými dětmi,“ uvádí Lukáš Nádvorník ze spolupořádajícího rodičovského portálu Babyweb.cz.

Součástí pestrého programu budou ukázky a ochutnávky nových výrobků i služeb určených dětem i rodičům, představí se zde desítky rodičovských „vymožeností“ od dětské výživy přes dětskou kosmetiku. 

V letošním roce tuto aktivitu podpoří mnoho známých osobností, např. Lucie Křížková, Agáta Prachařová, Roman Vojtek, Hana Mašlíková Reinders, Kateřina Kristelová, manželé Menzelovi a mnoho dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

22. 5. 2017 22:08 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.