Artur Šípek, Leona Machálková (Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Machálková: Na to nejlepší, co Bořek stvořil se dívám každý den

V Galerii Portheimka proběhla vernisáž výstavy Pocta Bořkovi…, věnovaná světoznámému výtvarníkovi, designérovi a architektu Bořku Šípkovi, který zemřel letos v únoru.

Mezi početnými hosty vernisáže nechyběli přátelé uznávaného umělce mj. herečka Simona Chytrová s režisérem Vítem Olmerem, dorazil i malíř a výtvarník Josef Velčovský, fotograf Ivan Král a řada dalších známých osobností. Samozřejmě na otevření výstavy přišla i dlouholetá partnerka Bořka Šípka, zpěvačka Leona Machálková se synem Arturem.

„Nemohli jsme nepřijít. S Bořkem jsme prožili kus života. Měla a mám ráda to, co vytvořil. V jeho dílech se snoubí cit s rozumem a ty věci patří k mým srdečním záležitostem. Víte, ale na to opravdu nejlepší, co kdy stvořil se dívám já den co den. Je to náš syn Artur,“ uvedla Leona.

Zahájení výstavy si nenechala ujít ani Šípkova poslední láska, malířka Pavlína Gardianová, s níž prožil tři roky.

„Pracovali jsme spolu, ale byli i velice důvěrnými přáteli. Stála jsem také u zrodu několika jeho děl, ptal se mě na názor, co jim říkám, a moje slova a postřehy bral vážně. Pro mě neodešel a pořád tu je a žije se mnou dál,“ svěřila se Pavlína Gardianová.

Výstava Pocta Bořkovi…bude v Galerii Portheimka probíhat do 16. října tohot roku.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 9. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.