(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Machálková: Šití není moje hobby, ale polepším se!

Pro zpěvačku Leonu Machálkovou nejsou ruční práce tou nejoblíbenější kratochvílí. Jak přiznala na humanitární akci, šití panenek pro Afriku, kterou pořádala organizace UNICEF se Základní školou Táborská, právě tuto činnost nemusí.

„Jako malá holka jsem si oblečení pro panenky vytvářela sama, to je ale dávná historie. Sice mám doma dokonce šicí stroj, ale je pro mne spíše dekorací, než pracovním nástrojem. Moje babička, na rozdíl ode mě, byla ovšem zručnou švadlenou, dokonce šila cvičky u Bati a pak byla i vyhlášenou tvůrkyní podprsenek, takže nějaké geny jsem snad zdědila. Když vidím, že výroba panenky přinese užitek těm, co to potřebují, tedy hlavně dětem, slibuji, že se polepším, navážu na dávnou tradici a dám se v budoucnu také do šití,“ uvedla Leona.

Plný divadelní sál školáků i dospělákůtotiž tvořil hračky, které pak věnoval zmíněné organizaci. Ta je bude nabízet zájemcům na internetu. Výtěžek z jejich prodeje využije UNICEF na konkrétní humanitární akce. „Já se snažím už pomáhat delší dobu. Vyrobila jsem asi pět nebo šest těchto hadrových hraček a určitě nejsou poslední. Jednak je to velice důležitá činnost a pak mě to i baví,“ nechala se slyšet další z účastnic akce, herečka Tereza Pokorná.

Akci přišel do základní školy podpořit i Dominik Hašek. Ten sice panenku nevyrobil a ani se na to prý nechystá, ale když jde o to, pomoci dětem vždycky se rád alespoň jako host zúčastní. „Sice jsem zapózoval s panenkou, ale tu vyrobila operní pěvkyně a kamarádka Andrea Kalivodová. Já na podobné výtvory nejsem, když domácí práce, tak třeba rád luxuji nebo připravím něco na grilu, ale šití, to tedy ne,“ s úsměvem vysvětlil bývalý skvělý hokejový brankař a reprezentant.

19. 3. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.