(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Maciuchová: Já a pohádky? No samozřejmě!

Vypočítávat role jedné z nejoblíbenějších českých hereček, Hany Maciuchové, by zabralo spoustu času. Hrála a stále ještě vystupuje v divadle, ve filmech i televizních seriálech. Mezi její nejoblíbenější postavy patří ty, které vytvořila v pohádkách.

„Pohádkové příběhy jsem měla ráda od malička, a to mi vydrželo doposud. Občas si i teď nějaký sama s chutí přečtu a hlavně je čtu svým praneteřím a prasynovcům. Obecně se sice tvrdí, že děti si ke knížkám sednou spíše výjimečně, ale u nás to neplatí,“ nechala se slyšet v Paláci knih Luxor na křtu nové knížky Sandry Veberové Ducháčkovic rodina aneb Tajemství půlnoční mlhy Maciuchová. Ta se spolu s moderátorkou a zpěvačkou Martinou Kociánovou stala i kmotrou zmíněné knihy o pětičlenné rodince duchů.

Také druhá kmotra čte svému synovi Danielovi pohádky. „U nás je to pravidlo. Ke knížce si sedneme každý večer. Teď zrovna louskáme příběhy o čarodějích a až s nimi skončíme, volně navážeme Ducháčkovic rodinou. To bude takový nenásilný přechod,“ s úsměvem vysvětlila Kociánová.

Zmíněná knížka je již druhou v pořadí, která vypráví o rodině duchů. Ta první měla obrovský úspěch a vydavatel musel zajistit dotisk. „Teď jsme pokřtili tedy druhé pokračování, které jsem zvládla napsat za čtyři měsíce a jak jsem z kladných ohlasů zjistila, po prvním a druhém dílu budou zřejmě následovat další,“ informovala autorka Sandra Veberová.

„Já jsem tuhle druhou Sandřinu knížku ještě celou nečetla. Před křtem jsem si ale stihla rychle přelousknout alespoň kousek a okamžitě mě zaujala. Určitě se do ní doma pustíme,“ dodala Hana Maciuchová.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

14. 5. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.