Roztomilý klučík je tatam. Robert Papoušek se v současnosti věnuje punku. (Zdroj: Robert Papoušek/P.U.M ) 8x FOTO

Malý šlapeťák kapánek vyrostl: Roberta Papouška byste dnes nepoznali!

Když začali Robertu Papouškovi (21) říkat „Malý šlapeťák“, byly mu teprve dva roky. Ve čtyřech a půl letech poprvé zpíval v televizi, samozřejmě že šlapeťácké písničky.

Od té doby uplynulo mnoho vody, muzice se však Robert Papoušek věnuje neustále. Čas od času vystupuje i s Patrolou Šlapeto, stěžejní místo v jeho životě už ale zaujímá vlastní kapela.

Jak vzpomínáš na začátky se Šlapetem?

Bylo mi něco okolo pěti let, kdy jsem se občas jako host objevil ještě se starým Šlapetem. V nové kapele Patrola Šlapeto jsem už začal ve svých sedmi letech vystupovat jako stálý člen. Byla to sranda, ačkoliv to bylo i dost náročné. Koncerty se konaly každý pátek a sobotu, někdy i v týdnu, a většinou večer i v noci.

To ti museli spolužáci závidět?

Spíše se mi posmívali. Nepříjemnosti jsem měl později s některými učitelkami na základce. Jednou jsem zapomněl donést padesát korun na nějaký výlet a má třídní mi řekla, že vydělávám peníze, táta má drahé auto, ale nejsem schopný přinést pouhých padesát korun. Takové narážky jsem poslouchal pořád.

Co děláš teď, čím se živíš?

Odmaturoval jsem na modřanském gymnáziu. Nyní bych se rád dostal na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Historie, což se mi zatím nepovedlo, takže to zkusím opět za rok. Teď pracuji na půl úvazku v zákaznickém servisu pro jednu automobilku. Muzikou se dnes moc dobře uživit nedá, pokud neděláš hudbu pro většinovou společnost, což já rozhodně nedělám. Jistě by bylo skvělé jen hrát s kapelou, ale je to těžké a ještě těžší v punku.

Jak ses dostal k punku?

K punku mě přivedl starší brácha, on mi dal poslechnout staré punkové kapely jako Zóna A, Konflikt, N.V.Ú. Ta muzika mě bavila a hlavně po textové stránce se mi to zamlouvalo. Začal jsem chodit na koncerty punkových skupin a později jsme se s několika kamarády rozhodli také založit kapelu. V zimě budeme slavit 6 let.

Co nám prozradíš o své kapele P.U.M (Pivaři Umírají Minimálně)?

Hrajeme něco mezi metalem a punkem, jsou tam ale i prvky rock-and-rollu a ska. Texty jsou převážně o věcech, které nám vadí v dnešním světě, ale i o pivu a o tom, co máme rádi. Zatím máme za sebou jedno album, několik singlů, dva klipy a pořádáme každý rok jeden jarní festival a nějaké další koncerty. Tento rok odehrajeme náš 170. koncert.

Kde tě s kapelou můžeme vidět v nejbližší době?

Tento pátek zahrajeme v Praze na festivalu pro Kaštánka, majitele klubu Modrá Vopice, který bohužel před rokem zemřel.

Fanynky asi moc nepotěší, že jsi šťastně zadaný?

Jsme spolu rok a půl, v dubnu se chceme vzít. Verča má vystudovanou ekotoxikologii na Vysoké škole chemicko-technologické. V muzice mě podporuje, prodává na koncertech CD a trička, stará se o náš internetový obchod, pomáhá s propagací, dokonce si zahrála v našem klipu Bolest. Je to skvělá ženská i do nepohody.

Jak trávíš s přítelkyní letošní léto?

V červnu jsme zařizovali nový byt a vše okolo. Jeli jsme alespoň na týden na vodu, což bylo moc fajn. Jinak jsme hráli na festivalech, což beru i jako dovolenou. Občas zajdeme s kamarády na pivko či na grilovačku u rodičů Verči nebo u našich. Zatím si užíváme volna a od září už budeme oba dřít na plné obrátky :-)

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 8. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.