Barbora Šporclová Kodetová a její maminka Soňa Kodetová jsou si neskutečně podobné. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Máma Soňa Kodetová s dcerou Bárou se nezapřou. Nejenže jsou si neskutečně podobné, ale teď mají i stejný zájem

Již delší dobu pracuje pro nadaci Domácí anděl Soňa Kodetová (70), manželka herce Jiřího Kodeta (+67) a nyní zapojila do práce pro nadaci i svoji dceru, herečku Barboru Šporclovou Kodetovou (45). Ta se stala patronkou nadačního fondu. Cílem práce a úsilí nadačního fondu Domácí anděl je pomoci lidem se zdravotními obtížemi využít neustálý lékařský dohled na dálku, v příhodném prostředí vlastního domova – telemedicínu. Telemedicína je bez ohledu na věk pacienta využívána například v kardiologii pro monitoring včasného záchytu srdeční arytmie a diabetologii, kde se v rámci pilotních projektů prokázalo zlepšení kompenzace diabetu.

„O možnostech telemedicíny, o její dostupnosti či případné pomoci s jejím využitím by se právě díky nadačnímu fondu Domácí anděl měla dozvědět široká veřejnost. Domácí anděl pak poskytne cíleně konkrétním jednotlivcům i rodinám potřebnou pomoc. Moderní technologie nám dovolují žít kvalitnějším životem, proč bychom je neměli naplno využívat při čerpání zdravotní péče,“ uvedla herečka v úvodních slovech. 

Během slavnostního večera nadačního fondu Domácí anděl přijala patronka nadačního fondu Barbora Šporclová Kodetová výtěžek 49.000,- Kč z aukce uspořádané aukční síní Vltavín, ve které byla vydražena díla věnovaná výtvarníky Adolfem Bornem a Petrem Faltusem. Následně členka správní rady Soňa Kodetová  přijala 900 000 korun, které věnovali partneři nadačního fondu Domácí anděl. Charitativní akci podpořili svým vystoupením také houslista Pavel Šporcl a zpěvák Laďa Kerndl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 1. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.