(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

Mamma Mia! v kuchyni! Na čem si pochutná Roman Vojtek? A co neumí uvařit Míša Foret?

Šestka kulinářských nadšenců z muzikálu Mamma Mia! dorazila do školy vaření Chefparade v pražských Holešovicích. Měli jednu z posledních možností pobýt takto spolu, protože muzikál Mamma Mia! čeká o Silvestra velká derniéra a zpěváci se rozutečou za další prací.

A jelikož se děj muzikálu odehrává ve slunném Řecku, šéfkuchař dne Honza Křídlo přichystal pro Michaela Foreta, Ivanu Korolovou, Leonu Machálkovou, Petru Vraspírovou, Míšu Noskovou a Veroniku Zelníčkovou dva jednoduché řecké recepty: hovězí Kleftiko v papilotě a Tzatziki.

„Jediné, co jsem doma zkoušela, jsou tzatziki a řecký salát. Do složitějších jídel jsem se nepouštěla. Řecko ale miluju. Několikrát jsem tam byla a vždycky něco z místních specialitek ochutnám. Tak doufám, že se tady něco nového naučím,“ těšila se Ivana Korolová na pořádnou mňamku.

Jediný mužský zástupce mezi kuchařkami z muzikálu Mamma Mia! Michael Foret, se zdatně oháněl nožem v ruce a dalo by se říci, že věděl, co činí.

„Já miluju vaření a to myslím vážně. Nejvíc vařím ryby, co si v Norsku sám nalovím. Takže ryby vedou, ale řeckou kuchyní také nepohrdnu. Letos v květnu jsme byli v Řecku a za jídlem jsme jezdili do hor. Řekové jsou hodně pohostinní a ty dobrůtky, co připravili, se nedají ani popsat,“ nadšeně vyprávěl otec dvouměsíční dcerky Lii a jedním dechem dodal, „faktem je, že sunar pro malou ještě neumím. Ale manželka snad bude kojit co nejdéle, tak třeba malá Lia začne rovnou na řecké kuchyni. Teď je na cecíkách, pak bude na tzatzikách,“ smál se Michael Foret.

Petra Vraspírová, která s přítelem, zpěvákem Romanem Vojtkem, nejen společně účinkuje v muzikálu Mamma Mia!, ale i sdílí společnou domácnost, se s kladným vztahem ke kuchařskému umění netají. „Moc ráda nejen vařím, ale i peču. Když jsem byla malá, milovala jsme svíčkovou a teď se pouštím také i do moderních jídel. Kuchařské knihy dostávám třeba k vánocům a počtu si v nich. Mne vaření fakt baví,“ vyprávěla během přípravy jídla Petra Vraspírová a prozradila, na čem si její miláček nejvíc pochutná: „Roman má ze všeho nejraději líčka! A pochlubím se, umím je udělat k jeho spokojenosti.“ 

 Za zkušenou kuchařku se považuje i zpěvačka Leona Machálková. „Já vařím hodně ráda. Můj čtrnáctiletý syn Artur teď jí za dva a má stále hlad. A tak vařím skoro každý den a kolikrát si předvařím jídlo i na několik dní dopředu. Můj bývalý partner Bořek Šípek měl thajskou a francouzskou restauraci, kde jsem poznala řadu výborných kuchařů, kteří mě naučili spoustu věcí. Já osobně mám ráda králíka na všechny možné způsoby a milujeme také italskou kuchyni. Ale když chci udělat Arturovi radost, naservíruji mu kachničku s nadýchaným knedlíčkem a zelím. To on má hrozně rád,“ zasvěceně vyprávěla Leona Machálková a dál se věnovala příravě řecké pochoutky. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 11. 2016 12:15 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.