Aleš Valenta, Elen Černá (Zdroj: Archiv Soundtrack Poděbrady ) 9x FOTO

Manželka Aleše Valenty nestárne. Oba se vydali na festival do Poděbrad

Letošní festivalový trailer nového Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady si nenechalo ujít více než deset tisíc návštěvníků tohoto oblíbeného lázeňského města. 

Hlavní program sobotního odpoledne, soustředěný v lázeňském parku a na přilehlé kolonádě, patřil všem věkovým kategoriím, nejvíce si však užili rodiče s dětmi. Večerní program byl věnován oslavám filmové hudby a jejím tvůrcům, pomyslným festivalovým vrcholem se stal koncert slavných filmových melodií v podání Soundtrack Orchestra pod taktovkou Martina Kumžáka. Písně z filmů Hvězdné války, Piráti z Karibiku, Indiana Jones, James Bond a dalších zazněly v podání Dashi, Ondřeje Rumla, Michaela Kocába a Michala Pavlíčka, úplné finále patřilo Davidu Kollerovi, Michalu Dvořákovi a úvodní písni z filmu Amerika.

A jakými slovy shrnuje festivalovou ochutnávku Michal Dvořák coby iniciátor a ředitel festivalu? „Jsem nadšený, že tak obrovské množství diváků přišlo zjistit, co vlastně festival Soundtrack obnáší a že se nám podařilo fanoušky informovat o tom, jak bude vypadat jeho první ročník. Protože formát našeho festival a způsob prezentace filmové hudby spojený s interaktivitou návštěvníků je v Čechách absolutně ojedinělý. Vznikl na základě zážitků a zahraničních zkušeností a byl bych moc rád, aby lidi pochopili, o co nám jde. Že je to festival pro celé rodiny, v němž jde o interaktivní zapojení diváků a ne pouze o pasivní konzumování. Už teď se na 1. ročník festivalu Soundtrack Poděbrady těšíme tak, že s celým početným týmem začínáme s jeho přípravou už příští týden”.

„Ostrý festivalový start“, tedy 1. ročník festivalu, proběhne od 24. do 27.8. 2017.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 8. 2016 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.