(Zdroj: Herminapress.cz ) 34x FOTO

Margita: Operní zpěvák musí umět „krotit“ i vozítko segway!

PRAHA – Kdo by si myslel, že operní zpěvák musí umět jen skvěle zpívat a dobře se pohybovat na jevišti a tím vše hasne, zatraceně by se mýlil. Doba se mění a mění se i nároky režisérů.

„Tak to je svatá pravda. Když trochu zavzpomínám na nedávnou minulost, tak jsem třeba musel na jevišti létat. Samozřejmě byl jsem umně přivázán na laně, ale řekněte, poletovat po jevišti a ještě zpívat, to není vůbec jednoduché,“ s úsměvem si postěžoval Štefan Margita na autogramiádě své monografie Bez omezení, kterou napsal spolu s Michaelou Zindelovou.

Létání, jak dále uvedl, by prý ještě docela šlo, ale jednou musel přijet na jeviště i na vozítku segway. „To mne tehdy pan režisér opravdu překvapil. Já, který nemám řidičák na nic jsem měl brázdit na této pojízdné dvojkolce. Člověk ale když chce, zvládne všechno. Trénoval jsem a vše dopadlo nadmíru dobře. A pochlubím se, dokonce jsem se naučil i couvat,“ dodal Štefan Margita.

Na další povídání už neměl čas. Na improvizované podium stánku Albatrosu na veletrhu Svět knihy se nahrnula kvanta jeho obdivovatelů s žádostí o společnou fotku nebo autogram do zmíněné knižní novinky. Ta je vlastně druhým, doplněným vydáním první monografie, napsané pře 15 lety. Jde o portrét zralého operního zpěváka a ohlédnutím za jeho dosavadním uměleckým i soukromým životem.

30. 5. 2014 04:21 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.