Zpěvák Marian Vojtko slavil Vánoce s rodiči u sebe doma. (Zdroj: Archiv Marian Vojtko ) 6x FOTO

Marian Vojtko - začal jako lidumil, skončil coby pistolník

Až doposud jezdíval zpěvák Marian Vojtko (42) na Vánoce za rodiči na Slovensko. Letos si rodinka proti zvyklostem užila premiéru. Maminka s táťkou vyrazili za synkem do jeho vigvamu v Uhříněvsi. A jelikož je jejich potomek duše něžná a romantická, připravil pro ně zajímavý program.

„Na Štědrý den odpoledne jsme vyrazili na Václavák. Jednak nasát atmosféru a druhak nasát i něco do sebe. Prostě šli jsme omrknout, co zdejší stánky nabízejí za vánoční zboží a pak jsem se na chvilku představil zdejším žíznivcům i coby vařič a servírovač svařáku. Vyráběl jsem zmíněný mok a nabízel ho pocestným, a jelikož byl zcela zdarma, bylo za pár minut vyprodáno," s úsměvem vysvětlil pěvec.

To ovšem nebyla jediná kratochvíle, kterou připravil. Z Václavského náměstí se družina přesunula na náměstí Staroměstské, kde omrkla vánoční strom, otestovala, zda zdejší svařák je alespoň přibližně stejně kvalitní, jako ten, který vytvářel Marian a pak se partička v dobrém rozmaru přesunula zpět k domovu, ke štědrovečerním radovánkám. 

K večeři jsme si dali kapustnicu, pak lososa s bramborovým salátem, anžto kapřík nepatří coby krmě k našim oblíbencům, a šlo se vybalovat dárky pod stromeček. Táta bohužel zapomněl přivézt kroje, takže celý obřad proběhl tentokrát v civilu. Z obálek, balíčků a krabic se na mě vysypala kvanta voňavek, něco dobrot pro uspokojení chuťových pohárků a pozor - jedna funkční pistole. Ne stříkací nebo nějaká ptakoplaška, ale docela normální kolt. Jak mi bylo Ježíškem vysvětleno, doba není nejpříznivější, takže je třeba se bránit případným nájezdům agresivních kmenů. Takže se po Novém roce navoním, odkrojím kus uzeného a s kvérem po boku se vydám pro zbrojní pas," dodal Marian Vojtko. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 12. 2015 12:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.