(Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Marie Drahokoupilová zvažuje nabídku hrát po letech divadlo: Jízda na kole se taky nezapomíná!

Herečka, které se přezdívalo česká Sophia Loren, Marie Drahokoupilová, se po dlouhé době objevila ve společnosti. Zatím tedy zřejmě zdárně bojuje se svalovou atrofií, kterou má údajně trpět. Herečka vypadá naopak velmi vitálně a svěřila se, že byla oslovena zahrát si po třiceti pěti letech znovu divadlo. Drahokoupilová však má z návratu velké obavy.

„Pořád nevím, ale myslím, že se k tomu už nevrátím. Jak by k tomu přišli ti diváci! To se zkoušet nemá, to se má buď dobře odvést nebo pryč od toho. Ale ano, jízda na kole se taky nezapomíná. Ale když sednete na kolo po tolika letech, asi nepojedete úplně bravurně,“ přemítá herečka. Rolí ve filmu by prý však nepohrdla. „Já se sama obsadit nemůžu! Naposledy jsem natočila film Cizinec a krásná paní pro Českou televizi a kdyby něco podobně pěkného přišlo, šla bych do toho,“ svěřila se Drahokoupilová v restauraci La Bottega, kam přišla na křest knihy Prague Cuisine.

Téma večera bylo jídlo a herečka prý právě hercům z divadla vařila dlouhá léta. „Když mám pro koho, tak vařím ráda. Ale pozvat dneska lidi na večeři je vlastně docela těžké. Většina je zaneprázděná, každý v jinou dobu. Další věc je, že každý drží nějakou dietu a pozvat potom víc lidí na večeři je oříšek,“ říká herečka. „Kolegové z divadla ke mně chodili párkrát do roka na večeři. Dneska ale každý hodně pracuje a ta naše parta je čím dál víc zaměstnaná. Je jiná doba.“

Herečka je toho názoru, že jídlo by nemělo být na prvním místě, a raději si chce užívat života. „Jsou i jiné věci v životě, které mě okouzlují. Třeba není na škodu se občas někam podívat, i když určité sny už se mi nesplní. Už to nejde všechno stihnout,“ posteskla si herečka, která by ráda víc cestovala. „Dvakrát, třikrát do roka si zajedu do Vídně a velmi často do Brna. Teď jsem byla v Budapešti a pojedu tam znovu, na divadelní festival. A musím říct, že Maďaři umí jídlem žít, když jsem viděla ty tržnice, byl to kulinářský zážitek,“ pochvalovala si výlet Drahokoupilová.

Na akci se setkala s mnoha známými šéfkuchaři. „Dnes se z vaření stala móda, vaří se všude! V televizi, v rozhlase, v novinách. Ráda se podívám třeba na pana Pohlreicha. To mě zajímá, myslím, že má velký vztah k tomu jídlu,“ mínila herečka, sama však dodává, že ona se v kuchyni odbývá minutkami a vaření jen pro sebe nazývá ztrátou času.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

27. 5. 2015 12:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.