(Zdroj: TV Prima/Modrý kód ) 4x FOTO

Markétu Hrubešovou srazila čtyřkolka! Jak tuto nebezpečnou scénu točila?

Herečku Markétu Hrubešovou (46) jsme navštívili při natáčení exteriérové scény do seriálu Modrý kód. V seriálu hraje manželku Štěpána Slavíka, kterého ztvárňuje Jan Plouhar. Scénář předepsal Markétě dopolední běh, při kterém ji v parku srazí čtyřkolka a v kritickém stavu je převezena na rubavský urgent. 

Na místě natáčení exteriéru byl připraven celý štáb, kterému velel režisér Jaromír Polišenský. Samotný náraz a pád za herečku zaskočila kaskadérka Kateřina Popelková. Markéty jsme se zeptali, zdali musela někdy natáčet nebezpečnou scénu bez kaskadérského záskoku.

„Natáčení bývají mnohdy docela dobrodružná. Letní scény se zásadně točí v zimě a naopak, tak by se občas hodila i nějaká příprava pro otužilce,“ sdělila nám herečka. „A taky, když je ve scénáři zmínka o nějakém zvířeti, tak většinou zpozorním. Jednou mi totiž „zaručeně vycvičená“ kočka prokousla ruku. Následoval odjezd do nemocnice a tetanovka. Takže vím, o čem mluvím. Ale také už jsem se v dubnu koupala v princeznovských šatech v horském vodopádu, který měl 6°C,“ vyprávěla dál Markéta.

V seriálu Modrý kód se dostáváte na jednotku intenzivní péče. Co vy a lékaři? Musela jste sama někdy na urgentní příjem?

„O těchto věcech velmi nerada mluvím, protože je to velmi osobní. Nicméně smekám před všemi, kteří tuto profesi dělají. Zdraví naše i našich blízkých je ta nejdůležitější věc na světě, ale bohužel na to velmi často zapomínáme. A řešíme nesmysly... A taky občas zbytečně riskujeme. A pak bychom dali, nevím co, aby nás lékaři zase dali do kupy,“ dodala Markéta.

„Už jsem pro Modrý kód dělala dvě věci, ale rozhodně jednodušší než je srážka se čtyřkolkou. Byla jsem jako spolujezdec při bouračce a na jaře jsem se plazila pod ostnatým drátem v uniformě,“ dodala kaskadérka Kateřina Popelková, která za Markétu Hrubešovou kaskadérskou scénu zaskočila. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

5. 11. 2018 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.