(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Marta Jandová s Noidem vyráží na Eurovizi: Mobilizujeme všechny síly, už jsme povolali i Karla!

Šedesátý ročník světové pěvecké soutěže Eurovize se letos koná ve Vídni a Česká republika tentokrát po letech také vysílá své zástupce. Reprezentovat nás na semifinále budou Marta Jandová a Václav Noid Bárta s písní Hope Never Dies.

„Poslední dobou jsme s Vaškem jak siamská dvojčata, všude chodíme spolu. Pasovali jsme se na bratra se sestrou a máme oba skvělý partnery, kteří nežárlí. Jiskří to mezi námi, ale ne sexuálně,“ smála se Marta Jandová na tiskové konferenci, která se konala v rezidenci rakouského velvyslanectví.

„Já německy neumím, mám Martu. Budu se snažit mluvit anglicky,“ přiznává rocker Noid. Jandová bude na Eurovizi reprezentovat Českou republiku, přesto si na rakouském velvyslanectví dobře popovídala i německy.

Stejně jako Karel Gott, který přišel šedesátý ročník soutěže, coby zasloužilý účastník minulých let, také podpořit.„Karel se Eurovize sice tenkrát účastnil, ale za Rakousko. Nějaká podpora od něj ale proběhla, pochválil nám písničku a to, jak jsme bezprostřední.Vážíme si toho,“ říká Vašek Noid. „Strašně toužíme dostat se do finále. Mobilizujeme všechny síly, už jsme povolali i Karla,“ smál se překvapený Noid, když se Karel Gott zcela nečekaně na akci objevil.

V Berlíně, kde už proběhlo setkání všech účastníků, měli naši zpěváci možnost poznat konkurenty. „Některé jejich písničky mi šly pořád hlavou, té Němky a toho Australana. Nesympatický je mi Švéd, který je ale velkým favoritem. Znám kluka, kterej mu je podobnej a to bude tím. Budu to muset odbourat,“ svěřila se Marta, Noidovi se líbí Španělka. „Má i hezkej klip. Jasně, že jsem na černovlásky, ale tohle je paradoxně snad i blondýna,“ bránil se Noid.

A jaká bude na Eurovizi jejich taktika? „Je potřeba, už z principu, nás dva trochu zklidnit. Kdybychom neměli vedení do paní choreografky, tak tam na pódiu děláme kliky, kotrmelce, break dance a Marta ten svůj balet,“ míní Noid. „Uvidíme, Konchita přece loni vyhrála nejen kvůli super písničce, ale taky chtělí všichni vyjádřit toleranci k tomu, jak vypadá,“ míní Marta a Vašek souhlasí.

„Myslím, že tady o vítězi rozhoduje víc faktorů, než jenom zpěv. Jak je ten zpěvák sympatický, jaká je v Evropě nálada nebo politická situace, a státy podporují ty, se kterými kamarádí,“ dodává Václav Noid Bárta.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

6. 5. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.