Herec Martin Zounar točil v seriálu Přístav nebezpečnou scénu. (Zdroj: TV Prima ) 6x FOTO

Martin Zounar byl v ohrožení života. Z čeho má respekt?

Herec Martin Zounar (48) zažil při natáčení primáckého seriálu Přístav horké chvilky. V roli podváděného manžela Pepy Krupičky se Martin rozhodne zapálit hospodu svého soka v lásce.

Scéna požáru vznikala během tak zvané nočky a točila se v půlce listopadu asi ve tři hodiny ráno. Sice v noci nemrzlo, ale i tak byla nepříjemná zima. Martin Zounar měl jako zhrzený Pepa Krupička přijít k hospodě, naházet těsně u vchodu na hromadu dřevo, polít je benzinem a všechno zapálit. Jenže oheň přeskočí ze dřeva i na jeho nohy. Martin - Pepa proto s křikem běží uhasit hořící kalhoty do řeky.

Oheň, který Pepa Krupička zakládá, korigovali kaskadéři speciálními hořáky tak, aby scéna vypadala věrohodně, ale Martin Zounar se nepopálil. Moment, kdy mu chytí nohy, za něj už ale odehrál jeden z nich. Otrlí chlapíci ze známé agentury Filmka s Martinem před natáčením vtipkovali, že tohle je jen malý ohýnek, a ukazovali mu na mobilu záběry z mnohem děsivějších scén.

„Strach jsem neměl, koordinátora kaskadérů Petra Drozdu znám, stejně jako jeho vtípky. Vím, že jsou to naprostí profíci. Na oheň se rád dívám v krbu, ale mám z něj respekt. Stejně jako z vody. A to jsem závodně plaval a vodu miluju, ale dvakrát jsem se topil.  Proto z ní mám do jisté míry i strach, hlavně z pocitu, kdy lapáte po dechu a dusíte se. To už bych nechtěl zažít. Já jsem v téhle scéně dotočil pokračování obrazu, kdy vběhnu do vody, abych hořící oblečení uhasil. A protože byla pěkná zima, byl to taky trochu kaskadérský výkon,“ smál se Martin.  

„Foukal sice silný vítr, ale my jsme s tím počítali. Kluci mi nejdřív pomazali nohy speciálním nehořlavým gelem, pak hořlavým a postříkali mě benzinem. Benzin rychle stéká, ale ten speciální hořlavý gel je hustší a hoří pomaleji. A to jsme v téhle scéně potřebovali. Čeho jsem se bál? Abych  - jak běžím a hoří mi nohy – nespadl do vody. Tuhle část scény už zase točil Martin a já mu ji rád přenechal,“ líčil kaskadér Pavel Krátký, který dělal v této scéně Martinovi dubla. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 1. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.