(Zdroj: TV Nova ) 7x FOTO

Matěj Hádek jako podivínský vyšetřovatel. TV Nova zahájila natáčení detektivního seriálu s netradičním námětem!

V minulých dnech zahájila televize Nova a produkční společnost Bionaut v Praze natáčení původního českého detektivního seriálu z právního prostředí s hvězdným hereckým obsazením. Nový seriál natáčený v exteriérech po celé České republice vychází z tradice klasických detektivních románů, ale je vyprávěný pro diváky 21. století. Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou idealistický a trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a extrovertní a cynická advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Jsou každý jiný, občas si lezou na nervy, ale nakonec se skvěle doplňují. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) společně odhalují zločiny za zavřenými dveřmi, rodinná tajemství, napravují křivdy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Kromě napětí bude v příběhu i místo pro humor – i když i tady půjde často o vraždy. 

„Jsem ráda, že můžeme divákům přinést původní český detektivní seriál, který se svým námětem a stylem vyprávění ostatním českým seriálům vymyká. Má vše, co by měl budoucí seriálový hit mít – zajímavý námět, skvělý scénář a hvězdné herecké obsazení,“ říká programová ředitelka skupiny Nova Alex Ruzek. 

V hlavních rolích se představí Matěj Hádek, Tereza Hofová, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Linhartová a Miloš Vávra. Hlavním režisérem je Vladimír Michálek. 

„Moje postava je velmi osobitá – trochu podivínský, nadprůměrně inteligentní soukromý vyšetřovatel. Je to člověk s problematickou minulostí - před 15 lety spáchal závažnou loupež a poté se skrýval před spravedlností. Po 15 letech je jeho zločin promlčený a on se vrací zpět. Čeká na něj několik překvapení, ale hlavně dostává druhou šanci napravit svoje minulé hříchy,“ prozradil herec Matěj Hádek.  

„Já hraju postavu mladého koncipienta v advokátní firmě. A na roli jsem se připravoval zodpovědně. Moje maminka totiž už dlouho dělá v jedné advokátní kanceláři, takže to prostředí už trochu znám. Atmosféra na place je skvělá, a tak se na natáčení těším,“ doplnil herec Jan Cina.  

Novým televizním seriálem, který každým dílem odvypráví jeden uzavřený případ, se prolínají také osobní příběhy hlavních hrdinů a postupné odkrývání jejich tajemné minulosti. Diváky čeká kromě napětí a tajemství i humor mezi ústřední dvojicí. 

Produkční společnost: Bionaut      Producent Bionaut : Vratislav Šlajer   Producent TV Nova: Kateřina Shaya

Dramaturg TV Nova: Iva K. Jestřábová   Hlavní scenárista: Štefan Titka

Scénář: Ondřej Provazník, Robert Geisler, Tomáš Končinský, Tomáš Hodan, Emil Rhounek

Hlavní režisér: Vladimír Michálek   Režiséři: Petr Zahrádka, Slobodanka Radun

Kamera: Martin Žiaran, Marek Janda, Jiří Málek

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

 

23. 3. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.