(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Matěj Ruppert měl premiéru v Národním divadle, manželka to vidět nechtěla a dorazila až po představení!

Zpěvák Matěj Ruppert dostal roli v opeře Rudá Marie, která měla premiéru na Nové scéně Národního divadla. Ruppert překvapil, když se odvážil na jedno pódium s operními zpěváky, a své nelehké party odzpíval skvěle. V publiku mu ale chyběla podpora, manželka Tereza se rozhodla přijít až na skleničku po představení. Byl z toho Ruppert zklamaný?

„Není úplně fanoušek opery. Viděla kousek zkoušky a radši řekla, že nepřijde,“ krčil Ruppert rameny. Nutno dodat, že Tereza po představení dorazila a šokovala v pořadí již několikátou barvou vlasů.

Ruppertovi ale ten večer k výkonu v opeře každý blahopřál a do zpěváka kapely Monkey Business by tuhle polohu řekl málokdo. „Já jsem původně chodil na operní zpěv, když jsem se hlásil na konzervatoř na obor operní zpěv. Ale nijak dál jsem se tomu nevěnoval. Takže snad to zvládám dobře, je to dost vysoko,“ říká skromně zpěvák.

Jak se vůbec k hostování v Národním divadle dostal? „Autor Jan Kučera je můj dlouholetý kamarád. Na koncertech Monkey Business jsem si občas dával k přilepšení operní improvizace. To jsem dělal také různě po hospodách pro pobavení. Několikrát v přítomnosti Honzy a on asi po třech takových mejdanech přišel s tím, že jsem výbornej a zpívám dobře. Dodal, že zrovna chystá operu a že mi tam napíše roli jen pro mě. A že to musím dát, že to bude legrace,“ vypráví Ruppert svoji cestu do Zlaté kapličky, třebaže jeho role není velká a objeví se až na konci. O fanoušky kapely a svoji pověst mezi muzikanty se nebojí. „Ta opera je vysoce komediální věc a Monkey Business jsou taky kapela s velkým smyslem pro humor. Vůbec se to nevylučuje, naopak. I kluci z kapely se dneska chtěli přijít podívat a určitě někdy přijdu,“ míní Ruppert.

Téma je mu navíc blízké, protože rodinku Tlučhořových v devadesátých letech sám poslouchal. Nadšený je hlavně ze setkání s autory předlohy, tedy s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem. „S panem Lábusem jsem se viděl asi před měsícem, byl jsem na jeho představení v Ypsilonce. A on sám ke mně přišel a hlásil se, že ví, že teď dělám tuhle operu. Přál mi hodně štěstí. Oba jsou pro mě géniové a vždycky, když se s nimi někde setkám, roztřesou se mi kolena,“ přiznává Ruppert. Oba pánové prý také před začátkem zašli za umělci do šatny a popřáli souboru hodně štěstí.

9. 5. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.