(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Matěj Ruppert míří do Národního divadla!

Tak to je bomba. Zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert se zanedlouho objeví na jevišti Národního divadla. Představí se v roli Staliňáka v opeře Rudá Marie, pro níž hudbu složil a dirigovat dílo bude Jan Kučera. Příběh je inspirován jedním z dílů nekonečného rozhlasového seriálu Tlučhořovi Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.

„Je to tak a musím přiznat, že se moc těším. S Honzou Kučerou se známe hodně dlouho a už nějakou dobu jsme se na podobnou záležitost chystali. Nechci, aby to vyznělo nějak neskromně, ale na nabídku zahrát a zazpívat si v Rudé Marii jsem kývnul okamžitě a tak mi byla role napsána tak říkajíc na tělo. Je to taková moderní, veselá opera, při níž se budeme bavit my i diváci,“ informoval Matěj, který současně přiznal, že mu možnost zahrát si na scéně Národního divadla „podrbala“ ego. „Komu se poštěstí dostat se do Národního divadla, i když v uvozovkách jen na Novou scénu, ne jako divák, ale přímo coby účinkující?“ položil si řečnickou otázku.

Ruppert, jak známo, je nejen výborný pěvec, ale i tanečník. Ve StarDance v roce 2013 skončil se svou partnerkou čtvrtý. Znamená to tedy, když přešel od rocku k opeře, že chystá i další překvapení a po společenském tanci si vyzkouší i balet?

„Nikdy neříkej nikdy,“ se smíchem řekl Matěj, ale hned dodal: „Sice se žádných aktivit nezříkám a StarDance byla paráda, na kterou rád vzpomínám, ovšem v Labutím jezeře mě asi neuvidíte. Baletním kreacím se zřejmě vyhnu. Tedy zatím…,“ nechal si přeci jen trochu pootevřená vrátka Matěj Ruppert.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

28. 4. 2015 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.