(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Mátlová: Svatbu a děti chci určitě!

Má přítele a je zaláskovaná, navíc se jí daří v tom, co dělá - je uznávanou sopranistkou - a aby toho nebylo málo studuje bytovou architekturu a design. A všechno zvládá v pohodě. Je samý úsměv a tvrdí o sobě, že je veselá melancholička. Kdo? Markéta Mátlová, v pořadí pátá ze šestice dcer dirigenta a sbormistra Lubomíra Mátla a hudební teoretičky Jiřiny Mátlové.

„Vdát bych se chtěla a samozřejmě bych ráda měla i početnější rodinu. Ve vztahových věcech jsem konzervativní. Moji rodiče jsou mi vzorem. Jsou spolu přes čtyřicet let a podobně krásný a dlouhodobý vztah bych si přála mít i já. Vím, že se sňatky dnes moc „nenosí“, ale jak říkám, jsem konzervativní a já bych ho jednou chtěla,“ uvedla Markéta Mátlová, mimochodem sestra podobně umělecky „potrefené“ Terezy a Kateřiny, která byla jednou z hvězd benefičního koncertu nadačního fondu Mathilda ve Stavovském divadle. Výtěžek z akce putoval na podporu výcviku vodících psů pro nevidomé.

Zakladatelkou a patronkou fondu je hraběnka Mathilda Nostitzová. Ta na koncertu, na němž vystoupil kromě Markéty Mátlové třeba i David Uličník za doprovodu Okamžitého filmového orchestru vedeného Varhanem Orchestrovičem Bauerem, prý nemohla s manželem chybět. „I když jsem před necelými dvěma měsíci utrpěla zlomeninu kotník, pět týdnů měla sádru, kterou mi nedávnu sundali, a chodím o berlích, musela jsem přijít. Jednak mám filmovou muziku v country stylu velice ráda, ale hlavně proto, že nejsem papírovou patronkou, ale člověkem, který chce pomáhat a dělá to rád,“ nechala se slyšet Mathilda Nostitzová.

„Přišla, nebo spíše přiběhla jsem mezi přátele. S paní hraběnkou se známe už hodně dlouho a hodně dlouho si vycházíme v nejrůznějších aktivitách vstříc. Slíbila jsem, že odmoderuji druhou polovinu koncertu, tu první měl na starosti Saša Hemala, a ani by mě nenapadlo nepřijít. Hrála jsem v divadle, jakmile představení skončilo okamžitě, i když to byla docela honička, jsem se přemístila sem. Pro přátele a dobrou věc stojí za to sebou hodit,“ vysvětlila herečka Eva Holubová, která se kromě moderování a povídání s kamarády stihla spřátelit i s přítomným vodícím psíkem a oba našli k sobě viditelně zalíbení.

26. 3. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.