Smutné oči strádající medvědice. (Zdroj: thedodo.com ) 6x FOTO

Medvěd s nejsmutnějšíma očima. 30 let v zajetí čekal na svobodu.

Třicet let vězení v malé kleci, třicet let nemožnost volného pohybu, třicet let špatné stravy. Syrská medvědice nesoucí jméno Fifi nejprve strávila 10 dlouhých let v Pensilvánské zoologické zahradě. Společně s dalšími medvědy byla cvičená v jízdě na kole a naučila se i mnoha jiným kouskům. Jenže v roce 1995 Zoo uzavřeli a všecko bylo nejednou jinak.

Nový majitel Fifi držel 20 let v malé kleci, která byla jejím „domovem“. Nemohla se proběhnout, neznala co je to zaplavat si, krmená byla velmi špatnou stravou. Když se organizace PETA dozvěděla, že je medvědice na prodej, rozhodli se její pracovníci jednat. Prví setkání s Fifi je doslova šokovalo. Medvědice byla hubená, apatická, špatně se pohybovala, ale snad nejvíc je překvapily její smutné oči. Snad nejsmutnější oči na světě, co kdy viděli. Nejhorší bylo zjištění, že se medvědice během svého života nikdy nemohla uložit do zimního spánku, což je velmi důležitý rituál ve vývoji každého medvěda. 

Medvědice byla převezena do záchranné stanice pro divoká zvířata Wild Animal Sabctuary v Coloradu a za několik měsíců to bylo zcela jiné zvíře. Podívejte se na její bývalou podobu v zajetí a následné dny jejího uzdravování. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

31. 3. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.