(Zdroj: Herminapress.cz ) 32x FOTO

Michal David chystá další pecku! Zazpívá si také někdy v muzikálu?

Na jeho muzikály bývá vyprodáno. Pro divadlo Broadway jich napsal řadu a všechny si našly své příznivce doma, a třeba Kleopatra a Tři mušketýři se hrají s velkým úspěchem i v zahraničí. Nikdy ovšem nepřemýšlel, že by si ve svých představeních sám zahrál a zazpíval. Jak Michal David tvrdí, hlavní role skládá pro zpěváky, kterým je píše na tělo.

„Opravdu jsem nikdy neuvažoval o tom, že bych si napsal roli na sebe. Jo, třeba kardinál Richelieu nebo Caesar jsou skvělé příležitosti, ale ne pro mě. Je fakt, že při určitých příležitostech si nějakou písničku ze své tvorby šoupnu, ale není to pravidlo. Jsem zastáncem toho, že když je někdo autorem a producentem nějakého díla, tak nepatří do herecké a pěvecké squadry. A ani bych se necítil dobře. Já pro svoji práci potřebuji mít větší volnost a pro mě by bylo účinkování v muzikálech taková malá Kolbenka, tedy práce od do a na iluzorní píchačky, to není můj styl. Takže ano, muzikálům se budu věnovat dál, chystá se Muž se železnou maskou, ovšem beze mě jako herce a zpěváka. Zůstanu v pozadí coby autor muziky,“ vysvětlil David na včerejší party a slavnostním koncertu k patnáctiletému výročí divadla Broadway.

„Máme za sebou osmnáct vlastních premiér a plus jsme uvedli několik dalších hostujících představení. Spolu s reprízami navštívilo divadlo za tu dobu zhruba dva miliony sedmset tisíc diváků, takže skoro každý čtvrtý Čech byl u nás. Ovšem to není naše konečné slovo a jedeme dál. Kromě Muže se železnou maskou připravujeme dvě další nová představení. Jedno by mělo být z antické historie, něco ze starých řeckých bájí a pověstí, a druhé by měl být takový písničkál typu Mýdlového prince s největšími hity Heleny Vondráčkové,“ prozradil producent Oldřich Lichtenberg, který od fanoušků divadla dostal spolu s Michalem Davidem a tradičním muzikálovým textařem Lou Fanánkem Hagenem k významnému jubileu perníkové divadlo.

 Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 2. 2017 07:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.