(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Michal David má novou skupinu. Vychovává si konkurenci?

Více jak osm a půl milionu korun získal díky sponzorským darům, příspěvkům poslaným prostřednictvím esemesek i finančním prostředkům předaným přímo na místě v hale Fórum Karlín Nadační fond Kapka naděje při včerejším galakoncertu Znovuzrození. Peníze půjdu těm, kdo to nejvíce potřebují, onkologicky nemocným dětem.

„Kdybych měla klobouk, tak ho smeknu. Díky všem, kdo přispěli, a díky všem, kdo na koncertu vystupovali. Tahle akce se jmenuje Znovuzrození, a to proto, že pomůže znovuzrození dětí po transplantaci kostní dřeně a současně znovuzrodí písničky Karla Svobody v nových netradičních aranžích,“ nechala se v úvodu slyšet prezidentka fondu Vendula Svobodová.

A pak se už na scéně rozproudil program, ve kterém smutněveselé příběhy dětí, které vyhrály nad zákeřnou nemocí střídaly známe pecky od neméně známých interpretů. Vašek Noid Bárta zazpíval písničku Jdi za štěstím, muzikantská rodina Vágnerů přidala Dobrou zprávu, kapela No Name Včelku Máju, Marian Vojtko Krev toulavou, rodina Báry Basikové Návštěvníky, Tereza Mátlová s dcerou Tři oříšky, Michal David si spolu s partičkou ratolestí známých osobností střihl Létajícího Čestmíra, Hoja hej nabídla skupina Tři sestry, Anna K. za „pomoci“ úspěšně vyléčené školačky přidala Nechte zvony znít a Wanastowi Vjecy zakončily galakoncert písní Lady Karneval.

„Byl to nádherný večer a znovu děkuji všem účinkujícím a dárcům. A děkuji také mému synu Jakubovi, který se synem Karla Vágnera, vnukem Michala Davida a samotným Michalem Davidem zazpívali Létajícího Čestmíra. Tuhle písničku jsme vybrali proto, že je veselá a optimistická, taková, jaké chceme mít i naše děti,“ dodala na závěr Vendula Svobodová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

18. 6. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.